4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Turyści z USA natrafili na sowę, która potrafi pływać!

14 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Grupa amerykańskich turystów wybrała się ostatnio w pieszą wędrówkę wzdłuż sztucznego zbiornika wodnego Powell, leżącego na rzece Kolorado w USA, kiedy nagle natknęła się na niecodzienną sytuację – zobaczyła młodą sowę pływającą w rzece. To nie pierwszy raz, gdy udało się zarejestrować pływającą sowę. W roku 2014, fotograf i miłośnik ptaków Steve Spitzer, uchwycił sowę na pływaniu w jeziorze Michigan –pisaliśmy o tym tu.

Sposób pływania ptaka, był bardzo podobny do pływania stylem klasycznym. Zdaniem naukowców, zachowanie to nie jest typowe dla tych ptaków i najprawdopodobniej jest to młody osobnik, który w ten sposób badał otaczający go świat.

W e-mailu do National Geographic, biolog Geoff LeBaron wyjaśnił, że zarejestrowana na wideo sowa to puchacz wirginijski, który dopiero co zaczął odkrywać świat poza swoim gniazdem.

„Podejrzewam, że wypadł z gniazda. Szczególnie na Zachodzie, wielkie rogate sowy wiją gniazda na na klifach, często robiąc to w gniazdach kruków lub innych ptasich gniazdach, które przejmują. Podejrzewam, że ta młoda sowa mogła wypaść ze swojego gniazda lub zachwiać się podczas swojego pierwszego lotu. Ten ptak jest na tyle młody, że jego rodzice prawdopodobnie nadal się o niego martwią, więc mam nadzieję, że kiedy ludzie odejdą od niego, ptak wysuszy się, a jego rodzice go odnajdą”

– powiedział LeBaron.

Zobaczcie sami to niezwykłe zdarzenie na poniższym wideo.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: News.nationalgeographic

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze