4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Twój pies uwielbia ganiać za swoim ogonem? Zobaczcie co to może oznaczać

29 Lip 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Na temat psów pisaliśmy już dla Was niejednokrotnie. Jednym z ciekawszych artykułów był ten przestrzegający nas przed przytulaniem naszych czworonogów. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale okazując uczucia w ten sposób, robimy naszym psiakom więcej krzywdy niż dobrego. Dzisiaj jednak zajmiemy się innym powszechnym problemem, z którym boryka się spora ilość psów. Czy zauważyliście kiedyś, żeby Wasz pies gonił swój ogon? Wygląda to może całkiem zabawnie, jednak za tym zachowaniem może kryć się coś mało przyjemnego. Może to po prostu oznaczać, że zwierzę ma poważne problemy.

Kojarzycie czym są zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne? Bardziej potoczna nazwa tej choroby to nerwica natręctw. Jest to zaburzenie charakteryzujące się pojawianiem się u chorego natrętnych myśli lub zachowań przymusowych. Cierpi na to spora ilość ludzi. Nie u wszystkich objawia się to jednak w tak agresywnej formie. Okazuje się, że ta choroba może dotykać także psy. Jednym z jej objawów jest właśnie ganianie za swoim ogonem.

U różnych ras może to jednak objawiać się na różny sposób. Na przykład bulteriery często właśnie ganiają swój ogon; dobermany lubią lizać swoje łapy całymi godzinami; labradory mogą nawet żuć kamienie; a spaniele mogą widywać w powietrzu różne obiekty, których nie ma i próbować je złapać. Oczywiście te zachowania nie oznaczają z miejsca, że Wasz pies jest chory. Dobrze jednak skonsultować się z weterynarzem, jeśli zauważymy coś podobnego. Dodatkowo weterynarz może pomóc nam w leczeniu naszego czworonożnego przyjaciela.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne są dziedziczne. Jeśli więc macie hodowlę psów i zauważyliście podobne zachowania u jednego z rodziców, to całkiem prawdopodobne że dzieci również będą miały ten problem.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Business Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze