4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

W Indiach przyszło na świat cielę z… ludzką głową?

06 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Setki ludzi zgromadziły się w mieście Muzaffarnagar w indyjskim stanie Uttar Pradesh, aby zobaczyć na własne oczy zmarłe tuż po urodzeniu ciele, którego głowa przypomina głowę należącą do człowieka. Zwierzę urodziło się z poważnymi anomaliami, a jego głowa była zdeformowana i niewspółmiernie duża w stosunku do reszty ciała. Zdaniem wielu, głowa cielęcia do złudzenia przypomina głowę człowieka.

Ciało zwierzęcia zostało złożone w szklanej gablocie i położono na nim wieniec z kwiatów. Na miejsce każdego dnia przychodzą tłumy ludzi, którzy klękają wokół ciała i oddają mu hołd. Wielu z nich twierdzi, że jest to Gokaran, jedno z 24 wcieleń Wisznu, a nawet chce zbudować świątynię wokół jego szczątków.

Cielę pochodzi od krowy uratowanej przed zabiciem i umieszczonej w specjalnym schronisku. Weterynarz ze schroniska, w którym przyszło na świat zdeformowane zwierzę, jest pewien, że zawdzięcza ono swój nietypowy wygląd poważnym anomaliom rozwojowym.

Raja Bhaiya Mishra, kierownik schroniska, powiedział:

„To cud, że to cielę urodziło się akurat w tym schronisku. Tysiące ludzi przyszły tutaj, aby je zobaczyć. Będziemy kremować je w ciągu trzech dni, a następnie zostanie tu dla niego zbudowana świątynia”.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: India

Zdjęcia: India

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze