4737 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

W jakim kraju ściągnięto najwięcej nielegalnego oprogramowania w 2016 roku? Polska w czołówce

18 Kwi 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Na pewno każdemu z Was zdarzyło się chociaż raz w życiu ściągnąć coś nielegalnie. Czy to muzyka, film, gra, oprogramowanie, czy nawet zdjęcie – cokolwiek. Niektórzy starają się postawić to na równi z kradzieżą, jednak większość ludzi patrzy na to zupełnie inaczej. Dla niektórych nie ma w tym nic złego, a więc piractwo w Polsce (jak i na świecie) ma się całkiem nieźle. Jak jednak przedstawia się ono w liczbach? Organizacja MUSO – wykorzystująca dane z 200 milionów urządzeń i 23 tysięcy pirackich stron – przygotowała podsumowanie roku 2016. Na którym miejscu znalazła się Polska? Zobaczcie sami.

Niestety poniższa tabelka ma jedną poważną wadę. Zauważcie, jakie kraje okupują pierwsze miejsca – USA, Rosja, Indie. Co wspólnego ze sobą mają te wszystkie państwa? Całkiem dużą liczbę mieszkańców. Jest tak, ponieważ podstawowym kryterium jest tutaj łączna liczba odwiedzin pirackich stron w danym kraju. Wiadomo więc, że nie mamy szans z krajami znacznie liczniejszymi niż nasz. Udało nam się jednak „wywalczyć” całkiem niezłe 9 miejsce.

Na wszystkich tego typu stronach w 2016 roku odnotowano aż ponad 191 miliardów odwiedzin. Na szczęście trend ten z roku na rok jest coraz mniejszy. Specjaliści są zdania, że odpowiedzialne za to są pirackie nakładki, które udają legalne źródła. Spora ich część nie została niestety uwzględniona w rankingu MUSO. Jak jednak najczęściej pozyskujemy nielegalne treści?

Jak możemy zauważyć powyżej, zdecydowanie rządzi streaming. Na drugim miejscu znalazły się torrenty, a tuż za nimi klasyczne pobieranie treści. Jeśli natomiast ciekawi Was, jakie porno Polacy oglądali najchętniej w 2016 roku, to zajrzyjcie do jednego z naszych poprzednich wpisów.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: CDAction

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze