4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

W jednej z kawiarni w Warszawie chcą dodawać do kawy mleko… z piersi kobiety

07 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Czasem bywają takie dni, że włączamy komputer, wchodzimy „na fejsa”, przeglądamy swojego „walla”, natrafiamy na dwa lub nawet trzy kwiatki pod rząd i myślimy sobie „czy mnie oczy nie mylą?!”. Niestety czasem oczy nie mylą, tylko to wszystko dzieje się w świecie rzeczywistym. Ostatnio wielu polskich internautów miało właśnie taki dzień. Wszystko za sprawą szokującego wpisu opublikowanego przez jedną z niewielkich warszawskich kawiarni. Mowa konkretnie o lokalu Żona Krawca mieszczącym się przy ulicy Kamionkowskiej.

„Jesienna oferta” – krzyczał nagłówek umieszczony na grafice – „Mleko kobiece wzmacnia odporność” – czytamy dalej. Według informacji ma ono zagościć w lokalu już od jutra (czyli od 8 listopada 2017 roku). Zdaniem autorów wpisu mleko kobiece to prawdziwy „superfood”, a więc dlaczego nie dodawać go do kawy?! Oczywiście, to przecież bardzo dobry pomysł. Niestety większość internautów jest innego zdania.

Pod wpisem pojawiło się tysiące komentarzy. Jedne wyśmiewały pomysł, a w innych ludzie naprawdę mocno się oburzali. Jedni przyjęli to jako dobry żart, inni wzięli całą sprawę śmiertelnie poważnie. Zdaniem rzecznika prasowego kawiarni mleko ma być dobrowolnie dostarczane do kawiarni przez karmiące matki, z którymi podpisano już odpowiednie umowy. Do tego w naszym prawie nie ma żadnej wzmianki o mleku matki, a tym bardziej w żadnym miejscu nie zabrania się podawania go klientom, jako dodatku do kawy.

Czy jednak nie jest to przypadkiem tylko niesmaczny żart? Prawdopodobnie tak. Być może jest to jakaś kampania społeczna, albo po protu świetny sposób na wypromowanie knajpy. Prawdę poznamy już jutro.

Tymczasem jednak przyjrzymy się spożywaniu mleka kobiety przez dorosłych ludzi. Czy to w ogóle bezpieczne? Przecież mleko kobiece jest tym, co najlepiej pomaga rosnąć małym dzieciom. Dostarcza niesamowicie dużą ilość witamin i minerałów, zawiera w sobie białko, zdrowe tłuszcze, węglowodany a nawet całą górę witamin. Niestety to co jest dobre dla dzieci, nie zawsze jest dobre dla dorosłych. W trakcie dorastania tracimy zdolność trawienia pewnych składników zawartych w mleku, przez co w trakcie picia mleka kobiecego mogą pojawić się problemy natury gastrycznej. Nie ma również naukowych dowodów na to, aby mleko miało działać jak wspomniany wcześniej „superfood” na dorosłych. Mimo wszystko na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy stosują taką dietę.

Na koniec warto wspomnieć, że dodanie świeżo odciągniętego mleka do gorącej kawy sprawiłoby, że większość zawartych w nim składników odżywczych straciłoby znacznie na wartości. Czekamy jednak z niecierpliwością na to co z tego wszystkiego wyjdzie.

Źródło: Facebook – Żona Krawca

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze