4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

W Kalifornii odkryto niezwykle rzadkiego delfina-albinosa

17 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

W 2015 roku, obserwatorzy wielorybów dostrzegli u wybrzeży Monterey Bay w Kalifornii, młodego delfina-albinosa z gatunku Risso szary – czy częsty kontakt delfinów z ludźmi, może skracać życie tych stworzeń? Dwa lata później, w pobliżu Moss Landing, badacze z Blue Ocean Whale Watch, ponownie natrafili na to nietypowe zwierzę. Niezwykły delfin pływał w towarzystwie matki i około 50 innych młodych delfinów.

Bielactwo u zwierząt jest niezwykle rzadkie, ponieważ jest to cecha recesywna. Uwarunkowanie, które polega na braku produkcji melaniny, jest przekazywane genetycznie, w linii rodzice-potomstwo. Brak melaniny, która nadaje naszej skórze, włosom i oczom ich kolor, sprawia, że zwierzęta są albinosami – mają białą skórę i różowe oczy.

Na zdjęciach z tego roku, delfin-albinos wygląda na nieco bardziej żółtego niż to miało miejsce dwa lata temu. Według Kate Cummings z Blue Ocean Whale Watch, to z powodu glonów zwanych okrzemkami (drobne, jednokomórkowe glony, barwy brunatno-żółtawej).

„Wierzę, że jest to jedyny znany albinos Risso szary we wschodnim Pacyfiku. W stanach Kalifornia, Oregon i Waszyngton, żyje około 13-16 tysięcy przedstawicieli tego gatunku”

– powiedziała Cummings dodając, że ssak ma około trzech lat i wraz z pozostałą grupą delfinów, wybrał się na polowanie na kałamarnice, które są ulubionym posiłkiem tych stworzeń.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Livescience

Zdjęcia: Livescience

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze