4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

W ludzkim ciele odkryto nowy mięsień! Dlaczego dopiero teraz?

21 Lut 2016
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Medycyna w dzisiejszych czasach jest już tak bardzo zaawansowana, że można by odnieść wrażenie, iż o anatomii ludzkiego ciała wiemy już wszystko. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Ostatnie odkrycie wyraźnie pokazuje, że nie do końca. Okazało się bowiem, że każdy z nas ma w sobie dwa napinacze mięśnia obszernego pośredniego (po jednym na każdą nogę).

Jest to niewielki mięsień należący do grupy mięśnia czworogłowego uda. Odnaleziony własnie napinacz znajduje się pomiędzy innymi mięśniami naszego uda, w jego górnej zewnętrznej części.

Jest on zaznaczony na poniższej ilustracji kolorem czerwonym. Po lewej stronie mamy układ mięśni, który znaliśmy do tej pory, natomiast po prawej został wyróżniony nowy mięsień.

Bez nazwy-1

Czemu jednak wpadliśmy na jego ślad dopiero teraz? Przyczyn jest kilka. Przede wszystkim udo to miejsce, które stosunkowo rzadko operujemy. Do tego należy dodać fakt, że nikt go po prostu nie szukał. Jednak, co najważniejsze, u każdego z nas jest on różny. Co ciekawe różnice mogą występować nawet pomiędzy mięśniami w naszej lewej i prawej nodze.

Prawdopodobnie napinacz mięśnia obszernego pośredniego służy nam do utrzymywania rzepki we właściwym miejscu oraz sprawia, że może się ona poruszać – w górę i w dół.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: drjimgilliard

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze