4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

W środku dnia nagle zrobiło się ciemno. Kierowcy jadący tą trasą najedli się strachu, jak nigdy w życiu

22 Wrz 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jeszcze burzę piaskową, która nawiedziła niedawno okolice Bełchatowa? Silny wiatr sprawił, że piasek i pył zostały uniesione z okolicznych pól i lasów, a następnie przetransportowane na środek drogi krajowej i jeszcze dalej. Całość wyglądała naprawdę przerażająco. Środek dnia nagle zmienił się w noc, kierowcy zaczęli zwalniać i włączać światła awaryjne. W kulminacyjnym momencie widoczność spadła niemal do zera. Ciężko było dostrzec jadący z przodu samochód, tylko jego światła migały gdzieś w ciemności. Kilka dni temu coś podobnego przeżyli kierowcy jadący autostradą między Nowym Sadem a Belgradem w Serbii.

Film na swojego Facebooka wrzucił użytkownik Lorand Szasz. Wideo szybko zdobyło niesamowitą popularność. Tysiące udostępnień, komentarzy, polubień i grubo ponad milion wyświetleń. Nie powinniśmy się jednak dziwić, każdy chciał przecież zobaczyć to niesamowite zjawisko.

To co możecie podziwiać powyżej, to przejście dziwnej burzowej chmury. Silny wiatr, czarno dookoła, padający grad i czarne krople deszczu. Do tego należy jeszcze dorzucić niemal zerową widoczność i gotowe. Kierowcy na szczęście wiedzieli, jak się zachować. Niemal natychmiast zredukowali prędkość swoich pojazdów praktycznie do zera, włączyli światła awaryjne i czekali.

Mamy nadzieję, że nikomu nie stała się krzywda i nie doszło do wielu wypadków. Oby coś takiego nie pojawiło się wkrótce w naszym kraju.

Źródło: Lorand Szasz – Facebook

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze