4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

W Tatrach uruchomiono niesamowitą atrakcję. Odwiedziło ją już mnóstwo turystów

02 Paź 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Tatry to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych regionów w całej Polsce. Nie możemy jednak zapominać o tym, że część Tatr leży również po stronie Słowacji. Właśnie o pewnym miejscu znajdującym się na terenie tego kraju będzie dzisiaj mowa. Dolina Bachledzka znajduje się tuż przy polskiej granicy obok miejscowości Zdziar, a na jej terenie niedawno powstała nie lada atrakcja – nietypowa ścieżka z pięknym widokiem, czyli spacer ponad koronami drzew.

Podobna konstrukcja istnieje już m.in. w Czechach, nie jest to więc żadna nowość na skalę światową. Trzeba jednak przyznać, że roztacza się z niej piękny widok na Pieniny oraz Tatry Bielskie. Ścieżka znajduje się 24 metry ponad ziemią, a sama trasa liczy sobie ponad 1200 metrów. Twórcy konstrukcji zapewniają, że na zwiedzających czeka aż 6 różnych przystanków na całej trasie – 3 z nich mają charakter dydaktyczny a 3 charakter rozrywkowy.

Koszt zwiedzenia atrakcji to 8 EUR dla osoby dorosłej i 6,50 EUR dla dzieci i osób starszych. Można też zakupić tzw. bilet rodzinny (2 dorosłych +2 dzieci) w cenie 21 EUR. Nie jest więc tak źle. Na ścieżkę można dostać się z parkingu pieszo lub za pomocą kolejki linowej. Atrakcja już teraz przyciąga prawdziwe tłumy turystów. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Każdy przecież chce zobaczyć to, o czym wszyscy tak głośno mówią.

Źródło: chodnikkorunamistromov.sk

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze