4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

W USA stworzono drukarkę 3D do robienia pizzy

04 Mar 2017
TECHNOLOGIA
autor: Anna Borkowska

Firma BeeHex z Ohio w USA stworzyła niezwykłą drukarkę 3D, która daje możliwość drukowania… pizzy – jak upiec pizzę za pomocą odpadów pozyskanych ze śmietnika?

Projekt spotkał się już ze sporym zainteresowaniem inwestorów, którzy przekazali milion dolarów na uruchomienie produkcji urządzeń. Drukarka nosi nazwę Chef3D i potrafi zrobić pizzę na „życzenie klienta” – z dowolnym wzorem lub o określonym kształcie. Ponadto, urządzenie to umożliwia określenie składu produktu, dzięki czemu może, przykładowo, przyrządzić pizzę bez zawartości glutenu.

beehex_pizza_heart

Niezwykłą drukarką zainteresowała się już duża sieć pizzerii. Według jej przedstawicieli, wielu właścicieli kawiarni i restauracji chciałoby zaoferować swoim klientom wyjątkowe jedzenie, ale nie chce angażować się w kosztowne szkolenie personelu, poza tym, jedzenie przygotowywane na zamówienie, często kosztuje klienta znacznie drożej.

beehex-1024x577

Drukarka Chef3D z pewnością przyczyni się do zmniejszenia kosztów produkcji i szkolenia personelu, ponieważ tworzenie „drukowanej” żywności dokonuje się niemal w pełni automatyczny sposób.

Wydaje się, że początek sprzedaży niezwykłej drukarki jest już na horyzoncie, ale firma nie podała jeszcze dokładnej daty premiery produktu. Póki co, zamierza zaprezentować swoje nietypowe urządzenie na targach The International Pizza Expo, które odbędą się pod koniec marca w Las Vegas.

beehex-pizza

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: 3dprint, All3dp

Zdjęcia: 3dprint, All3dp

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze