4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Wideo z tym niezwykłym „futrzastym czymś” podbija internet. Co to takiego w ogóle jest?

29 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

W sieci cyklicznie pojawia się coś, co błyskawicznie zdobywa serca internautów, wszyscy to oglądają, wszyscy o tym piszą/mówią, a później równie szybko o tym zapominają. Najlepszym przykładem takiego fenomenu był nóż rozgrzany do czerwoności, którym krojono różne przedmioty. Było o tym głośno, było to wszędzie, a teraz już nikt o tym nie mówi. Dzisiaj jednak postanowiliśmy pokazać Wam coś innego. Tym razem będzie to związane ze światem zwierząt. Naszym dzisiejszym bohaterem będzie bowiem dziwne „futrzaste coś”.

Zdarzenie miało miejsce w Rio Grande da Serra (Sao Paulo, Brazylia). W opisie filmu możemy przeczytać relację twórców, czyli: „byliśmy na podwórku, kiedy mój dziadek nas zawołał, żeby pokazać nam niezwykłe zwierzę. Następnie je dotknął. Nigdy w życiu nie widzieliśmy takiej gąsienicy”. Zobaczcie jednak sami wideo, o którym mowa i dokładnie przyjrzyjcie się niezwykłemu znalezisku. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Pod filmem znajdziecie nasze krótkie wyjaśnienie.

Bohaterką wideo jest Megalopyge opercularis – larwa ćma z rodziny Megalopygidae. Można natknąć się na nią na terenie kilku stanów USA, Meksyku oraz ogólnie na ternie Ameryki Środkowej. Wprawdzie larwa może zrobić już duże wrażenie, to jednak najbardziej niezwykła jest dojrzała forma ćmy, o czym możecie przekonać się poniżej.

 

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: ViralHog – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze