4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Wielka kumulacja Lotto – co musielibyśmy zrobić, aby na 100% trafić „szóstkę” i wygrać 35 milionów złotych?

16 Mar 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Już dzisiaj czeka nas wielka kumulacja w Lotto. Szczęśliwiec może wygrać nawet 35 milionów złotych. Na przeciętnym zjadaczu chleba ta kwota na pewno robi wrażenie. Dlatego też nie dziwcie się, jeśli zobaczycie duże kolejki przed swoją lokalną kolekturą. Co jednak musielibyśmy zrobić, aby mieć 100% pewności, że trafimy wymarzoną szóstkę? Oczywiście musielibyśmy obstawić wszystkie możliwe kombinacje liczb. W takim wypadku powinniśmy przygotować się niestety na całkiem spory wydatek. Jaki on by był i czy w ogóle by nam się to opłacało?

Tym razem kumulacja niestety jest za niska, aby coś takiego w ogóle się kalkulowało – wybaczcie jeśli Was rozczarowaliśmy. Żeby na pewno trafić szóstkę musielibyśmy skreślić dokładnie 13 983 816 losów. Jeśli cena pojedynczego wynosi 3 zł, to w takim razie musimy przygotować się na wydatek rzędu 41 951 448 zł. Czy warto? Oczywiście, że nie. W przypadku obecnej kumulacji wyszlibyśmy na minus. Co jednak, jeśli wygrana wynosiłaby nieco więcej?

W takim wypadku wciąż balansowalibyśmy na skraju opłacalności. Na początku należy wspomnieć o 10% podatku, który trzeba uiścić od każdej wygranej przekraczającej kwotę 2 280 złotych. Do tego dochodzi możliwość, że nie będziemy jedyną osobą, która trafi szóstkę.

Jak w przysłowiu każdy medal ma dwie strony, tak i ta sytuacja ma również swoją jasną stronę. Trafimy przecież tez sporo trójek, czwórek oraz piątek. Totalizator Sportowy przecież nie przeznacza całej kwoty na szóstki, a jedynie 42,9%. Następnie na piątki idzie 8,1%, na czwórki 13,4%, a na trójki 35,5%. Udałoby więc nam się nieco obłowić. Niestety na pewno nie trafialibyśmy tych liczb sami, więc musielibyśmy się po prostu dzielić z innymi.

W najlepszym scenariuszu pomniejsze wygrane przyniosłyby nam jakieś 6 milionów złotych dodatkowego zysku. Po odliczeniu podatku łatwo więc dojść do wniosku, że przy obecnej kumulacji nie zarobilibyśmy kompletnie nic, a nawet wyszli nieco na minus. Czy więc warto? Oczywiście że nie. Zresztą to nawet nie byłoby możliwe. Żeby skreślić tyle kuponów, musielibyśmy spędzić nad nimi całkiem sporo czasu.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze