Człowiek
10 fascynujących zdjęć rentgenowskich, które zmienią Twój sposób patrzenia na ludzkie ciało

Oto jak szpilki wpływają na ułożenie Twojej stopy. Robi wrażenie

Po spojrzeniu na te zdjęcia nawet zwykły uścisk dłoni, czy pocałunek wydają się lekko przerażające. Obrazy zostały przygotowane przez Hugha Turvey’a, pracownika Brytyjskiego Instytutu Radiologii. Prace zostały oparte na prawdziwych zdjęciach rentgenowskich - cyfrowe grafiki odzwierciedlają budowę naszego ciała z dużym realizmem i zostały przygotowane w taki sposób, by były wystarczająco czytelne dla zwykłego człowieka nie mającego na codzień styczności ze prawdziwymi zdjęciami rentgenowskimi.

Dodano 16 lutego 2018 o 20:02 przez Marcin Kabziński

Komentarze

Zobacz również

Człowiek

Dodano 18 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek
Już wiemy, po co mężczyźni zapuszczają brodę
Wyniki najnowszych badań sugerują, że z im większą konkurencją ze strony innych samców musi zmierzyć się mężczyzna, tym jego zachowanie staje się bardziej ekstrawaganckie. Na podstawie wyników przedstawionych w czasopiśmie Evolution and Human Behavior naukowcy sugerują, że niektórzy mężczyźni mogą zapuszczać bujną brodę, by sprawiać wrażenie bardziej dominujących, co w oczach kobiet jest równoznaczne ze wzrostem atrakcyjności.
W swojej pracy zatytułowanej „Are badges of status adaptive in large complex primate groups?” autorzy dr Cyril Grueter, dr Karin Isler oraz dr Barnaby Dixson postanowili przyjrzeć się hipotezie, jakoby naczelne żyjące w dużych społecznościach rozwinęły rzucające się w oczy ozdoby w celu przyciągnięcia jakże cennej uwagi samic. Pod uwagę wzięto m.in. srebrno-białą sierść u pawianów, czerwoną pierś dżelad, charakterystyczne nosy u nosaczy oraz brody u ludzi.

Dodano 18 lutego 2018 o 12:02 przez Marcin Kabziński
Środowisko

Dodano 17 lutego 2018 o 14:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 16 lutego 2018 o 14:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 15 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński