Technologia
5 naukowych trików, dzięki którym znacznie poprawisz sygnał Wi-Fi w swoim routerze

1. Połóż router w centralnym miejscu swojego domu

Być może dla niektórych z Was jest to oczywiste, to jednak znajdują się wciąż i tacy ludzie, którzy wkładają swój router gdzieś do kąta, a potem dziwią się dlaczego ich laptop nie odbiera sygnału na drugim końcu domu.

2. Nie kładź routera na podłodze

Wiele modelów routerów emituje większość swoich fal ku dołowi. Także kładąc go na podłodze marnujemy jego potencjał. Większość podłóg (a czasem nawet i ścian, szczególnie w starym budownictwie) nie przepuszcza, albo po prostu mocno ogranicza, sygnał WiFi. Spróbujcie więc postawić swoje urządzenia na jakimś podwyższeniu – powinno pomóc.

3. Trzymaj router z dala od elektroniki

To wcale nie jest jedna z miejskich legend. Urządzenia elektroniczne – takie jak telewizor, czy komputer – mogą zaburzyć pracę Twojego routera i sprawić, że emitowany przez niego sygnał będzie znacznie słabszy.

4. Ustawienie anten/anteny

Jeśli Twój router tylko posiada jakieś anteny, to warto nimi nieco manewrować, aż do osiągnięcia odpowiedniego efektu. Urządzenia działają lepiej, kiedy ich wewnętrzne anteny są w tej samej linii, co anteny routera. Anteny w większości laptopów, są ustawione w pozycji poziomej, natomiast ustawienie anteny w telefonie zależy od tego, jak trzymamy telefon w naszej dłoni, a że na ogół robimy to pionowo, to warto jedną z naszych anten ustawić pionowo, a drugą poziomo (jeśli router posiada dwie).

5. Zmierz siłę swojego sygnału WiFi

Ogromna liczba aplikacji przeznaczonych do pomiaru sygnału dostępna jest za darmo na Wasze telefony. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko pobrać jedną z nich i zacząć mierzyć nanosząc w międzyczasie odpowiednie poprawki – czy to położenia routera, jego anteny, czy odsunięcia od urządzenia sprzętów elektronicznych.


Dodano 13 kwietnia 2018 o 14:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.youtube.com/watch?t=100&v=UygPcBCFRrA

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna