Bycie w związku sprawi, że przytyjesz
Ludzie to gatunek monogamiczny, który tworzy związki. Niektóre trwają wiele lat, czasem nawet do końca życia, inne kończą się po pewnym czasie i każdy przechodzi do kolejnego partnera. Naturalnym etapem każdego związku jest tzw. „randkowanie”. Swego czasu sprawdzaliśmy już, jak takie randki mogą wyglądać w przyszłości i musimy przyznać, że niektóre kwestie mogą wydawać się dość niepokojące. 

Dzisiaj jednak pozostaniemy w teraźniejszości i sprawdzimy pewne badania, według których u ludzi żyjących w związku zachodzi pewna bardzo istotna zmiana. Niestety nie jest ona zbyt pozytywna, a mianowicie ludzie będący w długotrwałym i stałym związku po prostu tyją, a konkretnie przybierają na wadze średnio 5,7 kg. 

Co jednak za tym stoi? Nie chodzi tylko o to, że przestajemy o siebie dbać bo, wiecie, „złapaliśmy już króliczka i nie musimy go dłużej gonić” lecz chodzi o zmianę nawyków żywieniowych. 

Przede wszystkim nasze porcje zdecydowanie się powiększają, choć przygotowywane przez nas jedzenie jest jednocześnie znacznie bardziej zdrowe - jemy więcej warzyw i owoców. Rzadziej wychodzimy również „na miasto”, przez co nie przejmujemy się już tak bardzo swoim wyglądem. Rzadkie wyjścia wiążą się również z tym, że nie mamy gdzie palić kalorii, co negatywnie wpływa na naszą wagę. Pary lubią również oglądać dużo filmów i seriali, do których miło jest wrzucić coś na ząb. Plus jest taki, że ludzie w związkach konsumują znacznie mniej alkoholu i palą mniej papierosów.

Skąd jednak takie wnioski? Naukowcy z Queensland University wyciągnęli je na podstawie 9-letnich obserwacji blisko 150 000 osób. Wyniki jasno pokazały, że w trakcie przejścia ze statusu singla do statusu osoby w związku o długoletnim stażu, średnio przybywa około 5,7 kg. 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 27 marca 2018 o 16:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.newscientist.com/article/2163403-being-in-a-relationship-really-does-seem-to-make-you-fatter/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728