Środowisko
Cała ogromna wyspa w cenie domu w Krakowie? Takie rzeczy tylko w Szkocji
Pamiętacie, jak jeszcze niedawno informowaliśmy was o możliwości zakupienia domu w jednej z miejscowości na Sardynii we Włoszech? Cena powalała, bo wynosiła jedynie nieco ponad 4 złote. Dzisiaj mamy dla was kolejną niezwykłą okazję. Tym razem będzie ona wymagała nieco bardziej zasobnego portfela. Jeśli jednak macie odłożone na dom gdzieś w atrakcyjnym miejscu w Krakowie, to możecie z niego zrezygnować i zamiast tego mieć całą wyspę w Szkocji. 

Wyspa o której mowa, nazywa się Linga i ma około 25 hektarów powierzchni. Na jej obszarze dodatkowo znajduje się jezioro o powierzchni 2 hektarów. Na całej wyspie nie mieszka zupełnie nikt od 1934 roku. Jedymi rezydentami są tam owce. 


Jeśli chcielibyście ją nabyć, musielibyście posiadać 250 tys. funtów - jest to równowartość około 1,2 mln złotych. Cena nie jest więc aż tak wysoka, jak na wyspę. Przecież w tej samej kwocie kupimy zaledwie mieszkanie w centrum Warszawy lub dom w Krakowie. 

Niestety na wyspie nie zapanuje żadna samowolka bez względu na to, komu uda się ją kupić. Vladi Private Islands, przedsiębiorstwo, które zajmuje się sprzedażą, uprzedza, że obszar musi zostać zagospodarowany zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi. Wszystkie działania będą musiały być konsultowane, a wyspa ma zachować swój surowy charakter. 

Niestety klimat wyspy pozostawia wiele do życzenia. Temperatura rzadko przekracza tam 12°C, co może odstraszyć niektórych potencjalnych nabywców. Zaledwie 500 metrów od brzegu wyspy znajduje się miejscowość Walls (już na stałym lądzie), gdzie można znaleźć szkołę, sklepy, stację benzynową a nawet basen. 


Wyspa mieści się w zachodniej części Szetlandów. Na całej powierzchni znajdują się tylko dwa stare budynki, które trzeba będzie odrestaurować. 
10 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 06 lutego 2018 o 16:02 przez Bartek Faryna źródło: http://www.rp.pl/Za-granica/302039986-Cala-szkocka-wyspa-na-sprzedaz.html

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728