Co robi się z ciałem w samolocie jeśli pasażer umrze w trakcie lotu?
Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wszystkie samoloty pomalowane są niemal w całości na biało? Już kiedyś próbowaliśmy odpowiedzieć na to pytanie i okazało się, że sprawa nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać.
Nie chodzi bowiem tylko i wyłącznie o odbijanie promieniowania słonecznego. 

A może zastanawialiście się kiedyś, co się stanie, jeśli wszyscy pasażerowie będący na pokładzie samolotu, nagle podskoczą w trakcie lotu maszyny? Na to pytanie też szukaliśmy kiedyś odpowiedzi i ją znaleźliśmy. Zobaczcie zresztą sami. 

Wśród pytań dotyczących samolotów i lotnictwa znalazło się jeszcze wiele podobnych kwestii, które już kiedyś były przez nas poruszane. Dzisiaj jednak nie będziemy grzebać w przeszłości naszego portalu, tylko postaramy się odpowiedzieć na kolejne pytanie: co dzieje się z ciałem osoby, która umrze w trakcie lotu? 

Niech nie wydaje wam się, że podobne przypadki zdarzają się ekstremalnie rzadko. Według nieoficjalnych statystyk - bo te oficjalne nie są nigdzie prowadzone - rocznie dochodzi do około 260 takich zgonów. 

Oczywiście załoga zwykle jest odpowiednio przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy i ma dostęp do sprzętu medycznego, jednak czasami to nie wystarcza. Czasem po prostu nie da się nic zrobić. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że żaden z członków załogi nie może stwierdzić zgonu - nawet, jeśli nie ma co do tego żadnej wątpliwości - bo żaden z nich nie jest lekarzem. 

Co więc jeśli resuscytacja nie pomaga, ciało staje się bezwładne, a pasażer ewidentnie nie oddycha? 

Dodano 17 marca 2018 o 14:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.news.com.au/travel/travel-updates/incidents/what-happens-when-someone-dies-on-a-plane/news-story/b540a5fa0367fda1da6bb5baab519521

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna