Człowiek
Co się dzieje z dziećmi wystawionymi na działanie marihuany jeszcze przed narodzinami?

Naukowcy z Uniwersytetu Waterloo, Auckland oraz Brown postanowili przebadać grupę dzieci wystawionych na działanie marihuany jeszcze w łonie matki. Porównali oni następnie te wyniki z wynikami badań przeprowadzonych na „czystych” dzieciach.

Okazało się, że dzieci, które miały styczność z tą substancja jeszcze przed narodzinami mogą pochwalić się lepszym wzrokiem.

 Aby sprawdzić, czy dzieci faktycznie miały styczność z marihuaną lekarze przebadali zawartość ich pierwszej kupy.

Naukowcy przebadali także wpływ kombinacji rożnych innych narkotyków na wzrok dziecka. Okazało się, że nikotyna i metaamfetamina nie wprowadziły żadnych zmian w tej kwestii, natomiast alkohol wpłynął zdecydowanie negatywnie na wzrok dzieci.

Lekarze jednak podkreślają, że nie zalecają palenia trawki w czasie ciąży. Wprawdzie wpływa ona pozytywnie na wzrok dziecka, to jednak wpływa ona bardzo negatywnie na rozwój jego mózgu.


Dodano 06 kwietnia 2018 o 14:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.unilad.co.uk/news/babies-exposed-to-marijuana-in-the-womb-have-better-eyesight-apparently/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728