Zwierzęta
Co znajduje się wewnątrz „grzechotki” węża grzechotnika? Ten facet postanowił się przekonać

Grzechotnikowate zamieszkują tereny obydwu Ameryk oraz Azji. Najpopularniejszym przedstawicielem jest grzechotnik teksański. To właśnie jego ogonem dysponują twórcy poniższego wideo. Oczywiście kojarzycie, jaki charakterystyczny dźwięk wydobywa z siebie ogon grzechotnika, kiedy gad nim trzęsie.

Mogłoby więc wydawać się, że wewnątrz znajdują się jakieś kuleczki czy coś podobnego. Tak jednak nie jest. Co takiego znajduje się więc wewnątrz grzechotki gada? Zobaczcie sami.

Wideo niestety w całości jest w języku angielskim.

Widzimy więc, że wewnątrz ogona nie ma żadnych kuleczek. Grzechotka ta składa się po prostu z wielu twardych łusek, które są blisko siebie, ale nie są ze sobą połączone. To właśnie uderzanie o siebie tych „segmentów” wydaje taki charakterystyczny dźwięk. Wąż potrafi potrząsać swoim ogonem aż 50 razy na sekundę. Grzechotniki są również bardzo niebezpieczne. Niemal 75% ukąszeń kończy się śmiercią, jedynym ratunkiem jest szybki podanie surowicy.


Dodano 24 marca 2018 o 17:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1pyfMnF6j_g

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna