Człowiek
Czy legalizacja marihuany sprawia, że młodzież częściej zaczyna po nią sięgać?

Coraz więcej krajów decyduje się na bardziej liberalne podejście do kwestii marihuany. Dekryminalizacja, czy nawet calkowita legalizacja, nie jest już niczym niezwykłym. Spójrzmy tylko na USA, gdzie w większości stanów używka ta jest w pełni dostępna dla pacjentów, a w niektórych miejscach nawet dla użytkowników rekreacyjnych.

 

Wiele osób jednak martwi się o to, jaki wpływ może wywrzeć to na nastolatków. Najwięcej zmartwień oczywiście obraca się wokół łatwiejszego dostępu, a więc wzrostu spożycia wśród młodych ludzi. Badania przeprowadzone na liczbie 216 000 osób do 17 roku życia pokazały, jak jest naprawdę.


Dodano 28 lutego 2018 o 14:02 przez Bartek Faryna źródło: https://www.sciencealert.com/huge-study-shows-that-teens-smoke-less-weed-when-marijuna-is-legal

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna