Człowiek
Czy marihuana może wywoływać stany lękowe oraz depresję? Naukowcy w końcu postawili sprawę jasno

Wszyscy zapewne doskonale wiecie o tym, że w społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, jakoby marihuana była przyczyną występowania stanów lękowych, czy też depresji. Czy jednak jest to prawda? 

Naukowcy z Uniwersytetu Colombia przyjrzeli się danym należącym do 35 000 dorosłych mieszkańców USA. Szczególną uwagę zwracali na częstotliwość użytkowania marihuany, częstotliwość występowania problemów ze zdrowiem psychicznym (w następstwie zażywania narkotyku) oraz rozwijanie się innych rodzajów uzależnień wśród użytkowników trawki.

Okazało się, że marihuana nie jest przyczyną występowania stanów depresyjnych, czy stanów lękowych – to dobra wiadomość. Niestety wśród użytkowników konopi częściej dochodziło do wpadania w innego rodzaju nałogi, jak na przykład alkoholizm, czy uzależnienie od nikotyny. Żeby być bardziej precyzyjnym, warto podać konkretne przykłady. Użytkownicy konopi byli trzykrotnie bardziej narażeni na popadnięcie w alkoholizm oraz dwukrotnie bardziej podatni na rozwój nałogu nikotynowego – to już niestety nie brzmi tak kolorowo.

11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 12 kwietnia 2018 o 14:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.telegraph.co.uk/news/health/news/12162534/Cannabis-does-not-cause-anxiety-and-depression-study-finds.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna