Człowiek
Czy przyjaźń z „byłym” może być dla nas szkodliwa? Naukowcy w końcu to ustalili

Każdy z nas chyba przez to przychodził. Jesteście sobie w szczęśliwym - z waszego punktu widzenia - związku, po czym nagle dostajecie obuchem w łeb, bo wasz partner nagle stwierdza, że dla niego to już jest koniec i nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Cały świat nagle się wali, łzy stają w oczyach, całkowita dezorientacja i nagle słowa padające z ust byłego już partnera „możemy zostać przyjaciółmi”.

Co w takiej sytuacji robić? 

Niewiele osób potrafi po rozstaniu pozostać w przyjacielskich relacjach ze swoim byłym partnerem. Dla wielu z nas bywa to bardzo trudne i bolesne, mimo to, czasami takie sytuacje się zdarzają. Przyjaźń z byłym jest o wiele lepsza niż nienawiść i całkowite zerwanie kontaktu, jednak nie zawsze wychodzi ona nam na zdrowie, co potwierdzają wyniki najnowszych badań.

Zdaniem naukowców, pozostawanie w takich relacjach może sprawić, że jedna ze stron może czuć się po prostu źle. Jednak co na ten temat sądzą naukowcy? 


Dodano 10 marca 2018 o 13:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0191886916302690

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728