Człowiek
Czym są te małe białe grudki, które można czasem znaleźć z tyłu podniebienia?

W skład kamieni migdałkowych wchodzą: resztki jedzenia, drobnoustroje, wydzieliny, komórki złuszczonego nabłonka oraz martwe białe krwinki. W kamieniach migdałkowych wyjątkowo aktywne są bakterie, które żerują na resztkach jedzenia, dlatego też ich posiadanie może skutkować nieprzyjemnym oddechem.

Ciężko stwierdzić, jaka część społeczeństwa ma kamienie migdałkowe. Pewne badania udowodniły, że aż 24% osób – ze 150 biorących udział w eksperymencie – miało je w swojej jamie ustnej. Była to jednak na tyle mała próba, że tych danych niestety nie można nazwać rzetelnymi. Niewykluczone, że Wy również możecie je mieć. Na ogół ciężko je zauważyć, ponieważ gromadzą się one w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka.


Dodano 13 stycznia 2018 o 20:01 przez Bartek Faryna źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RiMSmDBvgto

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna