Dlaczego po przetarciu oczu widzimy nagle takie dziwne wzory?
Czasem żartobliwie mówi się, że jeśli nie stać cię na narkotyki, dzięki którym możesz doświadczyć fajnych halucynacji wizualnych, to po prostu wciśnij lekko lub potrzyj swoje gałki oczne, a przekonasz się „czym jest prawdziwa jazda”.
Oczywiście nie jest to jakaś wyjątkowo mocna „jazda”, ale dla spragnionych wrażeń to zawsze coś. 

Na pewno w życiu zdarzyło wam się już doświadczyć czegoś podobnego. Pocieracie lub dociskacie gałki oczne (oczywiście mając zamknięte powieki) i nagle zaczynacie widzieć dziwne kształty i kolory, których w rzeczywistości nie ma. Eksperyment można wykonać nawet w całkowitej ciemności. 

O co jednak w tym wszystkim chodzi? Czy to oznacza, że coś z nami nie tak? 

Dodano 12 lutego 2018 o 18:02 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/why-do-you-see-weird-patterns-when-you-rub-your-eyes/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728