Człowiek
Dlaczego tak trudno jest nam wysikać się po przeżytym orgazmie?
W trakcie orgazmu ludzki mózg wydziela w dużej ilości dwa konrketne hormony. Mowa o wazopresynie (hormon antydiuretyczny) oraz oksytocynie. Podczas gdy ten drugi jest zapewne powszechnie i dobrze znany, to o tym pierwszym nie słyszy się raczej aż tak często.
 

Wazopresyna to hormon, który wytwarzany jest przez podwzgórze, a w ostatecznej postaci uwalniany jest przez tylny płat przysadki mózgowej. Działanie hormonu jest dość szerokie, my jednak skupimy się na kilku konkretnych skutnach jego nadmiernego wydzielania. Wazopresyna powoduje zagęszczenie moczu, wzrost ciśnienia krwi oraz obkurczenie naczyń krwionośnych. 
 

Dodano 08 stycznia 2018 o 17:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.womenshealthsa.co.za/sex-love/sex-love-qa/why-you-cant-pee-after-sex/

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna