Zwierzęta
Dlaczego wróbli z czasem robi się coraz mniej? Kiedyś przecież było ich mnóstwo

Jeśli macie za sobą w życiu już więcej niż kilkanaście wiosen, to na pewno doskonale pamiętacie jeszcze czasy, kiedy wróble były istną plagą. Wszędzie było ich pełno, panoszyły się w każdym regionie i tworzyły swego rodzaju „gangi”.

Sam doskonale pamiętam sytuację, kiedy jedna z moich papug, które hodowałem w dzieciństwie, uciekła na zewnątrz i jedyne co ujrzałem, to podążające za nią ogromne stado wróbli. Oczywiście kolorowy ptak wzbudził ciekawość tubylców a także – jak się później przekonałem, kiedy znalazłem ciało papugi – ich agresję.

Nie trzeba nawet interesować się ornitologią aby zauważyć, że dzisiaj wróbli jest jakoś mniej. Nie tworzą już potężnych stad, nie da się ich spotkać na każdym kroku i po prostu nie słychać już różnych odgłosów wydawanych przez te małe ptaszki. Co się więc z nimi stało i gdzie podziały się wszystkie wróble?


Dodano 12 lutego 2018 o 17:02 przez Bartek Faryna źródło: http://www.focus.pl/przyroda/wrobli-coraz-mniej-12371

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728