Dlaczego wszystkie inne kolejki w markecie ruszają się szybciej od tej, w której stoimy?

Sporkała was kiedyś sytuacja, w której jesteście na zakupach, stoicie już w kolejce do kasy, niemal wszystkie kasy w całym sklepie są aktualnie czynne, a to wasza kolejka porusza się najwolniej? Na pewno mieliście już niejednokrotnie z tym do czynienia.

Problem szczególnie da się zauważyć w okresie świątecznym, w którym to ludzie robią zakupy minimum na tydzień do przodu, choć markety nie są czynne zaledwie przez dwa dni. 

Jeśli jednak doskonale to znacie, to nic dziwnego i nie przejmujcie się, bo nie jesteście w tym sami. Doskonale ten problem poznał i zgłębił niejaki David Andrews. Wczuł się on na tyle, że napisał nawet całą książkę traktującą o tym właśnie problemie, a nosi ona tytuł „Why Does the Other Line Always Move Faster?” (ang. dlaczego inne kolejki zawsze poruszają się szybciej).

Jak widać jest to poważny problem na całym świecie. Co jednak za tym stoi, czy nasza kolejka rzeczywiście porusza się najwolniej i co w ogóle możemy zrobić, aby stanąć w tej, która będzie poruszała się szybciej? Na te pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. 


Dodano 30 marca 2018 o 17:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/11982373/Why-do-all-the-other-supermarket-checkout-queues-always-move-faster-than-yours.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna