Dlaczego wszystkie inne kolejki w markecie ruszają się szybciej od tej, w której stoimy?

Odpowiedź zawarta w publikacji, jest bardzo prosta – ponieważ zwracamy na to uwagę tylko wtedy, kiedy stoimy w wolniej poruszającej się kolejce. Kiedy nasza kolejka porusza się szybko, to nie mamy czasu nawet o tym pomyśleć i zwrócić uwagę na to, że inne poruszają się wolniej, niż nasza.

Bardziej zajmuje nas skupienie się na wyładowaniu zakupów na taśmę kasy i przygotowaniu pieniędzy.

Autor zwrócił także uwagę na to, że bardzo często zdarza nam się wybierać tą wolniej poruszającą się kolejkę, ponieważ jest na to większa szansa. Jeśli otwarte są 3 kasy, a my wybierzemy środkową, to istnieje szansa 2 do 3, że któraś z kolejek, której nie wybrałeś będzie poruszała się szybciej. Natomiast szansa na to, że Twoje kolejka będzie najszybsza wynosi tylko 1 do 3.

To jednak nie wszystko, ponieważ Andrews – wraz z zespołem psychologów – opracował krótki poradnik, w którym opisuje, co musimy zrobić, aby wybrać tę szybszą kolejkę do kasy. Oto najważniejsze punkty, których powinniście przestrzegać:

1.Wybierz kolejkę, w której stoi więcej mężczyzn – są oni mniej cierpliwi i istnieje duża szansa, że w końcu się poddadzą zwalniając miejsce.

2.Wybierz kolejkę z lewej – większość ludzi, jest praworęczna, a więc chętniej wybiorą oni kolejkę po swojej prawej stronie.

3.Unikaj marketów z kasami ekspresowymi.

4.Jeśli się da, to wybierz kasę, gdzie uznawane są tylko transakcje gotówkowe – płatność gotówką przebiega szybciej i sprawniej, niż kartą.

5.Nie myśl nad tym za wiele – czasem najlepszym wyborem okazuje się być ta kolejka, w której jest najmniej ludzi.


Dodano 30 marca 2018 o 17:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/11982373/Why-do-all-the-other-supermarket-checkout-queues-always-move-faster-than-yours.html

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728