Środowisko
Eksperci znaleźli idealne antidotum na smog. Wystarczy wzbogacić o to swoją dietę
Cała nadzieja w witaminach z grupy B. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że podawane zwierzętom, potrafią zdziałać cuda. Mamy tu na myśli znaczną redukcję szkód wyrządzonych przez wdychane zanieczyszczenia w organizmie. Niedawno pracownicy nowojorskiego Columbia University Mailman School of Public Health przeprowadzili jednak podobne testy na ludziach i okazało się, że witaminy z grupy B mają na nas dokładnie takie samo działanie.
Badane osoby, które codziennie przyjmowały witaminy z grupy B (na przykład B6, B7, B12 albo kwas foliowy), były znacznie bardziej „odporne na smog”. Mamy więc kolejną, skuteczną metodę walki z zanieczyszczeniami – zaraz obok oczyszczaczy powietrza i specjalnych maseczek.

Oprócz tego witaminy z grupy B pozytywnie wpływają na wiele ważnych części naszego ciała. W zależności o której witaminie mowa, mogą one m.in. wspomóc pracę układu sercowo-naczyniowego, układu odpornościowego, czy nawet zadbać o nasze zdrowie psychiczne – a więc po prostu układ nerwowy. Dlatego pamiętajcie, aby odpowiednio bilansować swoją dietę tak, żeby nie brakowało w niej żadnych ważnych dla nas składników.

Dodano 24 grudnia 2017 o 00:12 przez Bartosz Faryna źródło: https://www.sciencedaily.com/releases/2017/04/170412111211.htm

Komentarze

Zobacz również

Środowisko
Smog jest jeszcze bardziej niebezpieczny dla ludzi posiadających pewien konkretny typ krwi
Ostatnimi czasy sporo znów w Polsce mówi się o smogu i jego działaniu na ludzki organizm. Od pewnego czasu ten temat wraca każdej zimy. Nic zresztą dziwnego. W największych miastach w Polsce i ich okolicach, normy przyjęte przez Unię Europejską przekroczone są czasem kilkaset procent, a władze mają to po prostu gdzieś. Weźmy na przykład taki Kraków – niby walczy się ze „złym powietrzem”, sporo się o tym mówi, a jednocześnie wydaje się zgody na budowanie kolejnych osiedli w miejscach, przez które przebiegają tzw. „korytarze powietrze” wietrzące miasto. Oczywiście zanieczyszczenia powietrza mają zgubny wpływ na ludzkie zdrowie – tu nie ma żadnych wątpliwości – czy jednak zdawaliście sobie sprawę z tego, że na jednych działa to wszystko jeszcze gorzej niż na innych?

Dodano 24 grudnia 2017 o 00:12 przez Bartosz Faryna źródło: http://www.sciencealert.com/your-blood-type-could-determine-how-susceptible-air-pollution-abo-heart