Zwierzęta
Gigantyczny pająk sfotografowany w tropikalnej dżungli

Ptasznik goliat żywi się małymi ssakami oraz ptakami

Jak pisze sam Naskrecki, w trakcie badań prowadzonych przez niego w dżungli w Gujanie, w pewnym momencie usłyszał szelest za swoimi plecami. Pierwsze o czym pomyślał to, że zbliżył się do niego opos lub szczur. Rzeczywistość okazała się diametralnie inna. Jak się okazuje do badacza podszedł największy pająk na świecie – ptasznik goliat (Theraphosa blondi).

Dodano 22 grudnia 2017 o 12:12 przez Marcin Kabziński źródło: https://www.huffingtonpost.com/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 18 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek
Już wiemy, po co mężczyźni zapuszczają brodę
Wyniki najnowszych badań sugerują, że z im większą konkurencją ze strony innych samców musi zmierzyć się mężczyzna, tym jego zachowanie staje się bardziej ekstrawaganckie. Na podstawie wyników przedstawionych w czasopiśmie Evolution and Human Behavior naukowcy sugerują, że niektórzy mężczyźni mogą zapuszczać bujną brodę, by sprawiać wrażenie bardziej dominujących, co w oczach kobiet jest równoznaczne ze wzrostem atrakcyjności.
W swojej pracy zatytułowanej „Are badges of status adaptive in large complex primate groups?” autorzy dr Cyril Grueter, dr Karin Isler oraz dr Barnaby Dixson postanowili przyjrzeć się hipotezie, jakoby naczelne żyjące w dużych społecznościach rozwinęły rzucające się w oczy ozdoby w celu przyciągnięcia jakże cennej uwagi samic. Pod uwagę wzięto m.in. srebrno-białą sierść u pawianów, czerwoną pierś dżelad, charakterystyczne nosy u nosaczy oraz brody u ludzi.

Dodano 18 lutego 2018 o 12:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 17 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński
Środowisko

Dodano 17 lutego 2018 o 14:02 przez Marcin Kabziński