Człowiek
Granie w gry komputerowe w zaskakujący sposób wpływa na objętość mózgu
Doniesienia o wpływie gier komputerowych na mózg człowieka to temat często przewijający się w różnego rodzaju mediach. Pozytywny wpływ niewielkiej dawki komputerowej rozrywki był już wielokrotnie potwierdzany przez różne zespoły badaczy. Jednak dopiero ostatnie wyniki przynoszą dokładną odpowiedź na pytanie, jak długo powinno się grać, by zwiększyć sprawność tego, jakże istotnego, organu.

Dodano 18 grudnia 2017 o 13:12 przez Marcin Kabziński źródło: https://www.nature.com/articles/mp2013120

Komentarze

Zobacz również

Człowiek

Dodano 18 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek
Już wiemy, po co mężczyźni zapuszczają brodę
Wyniki najnowszych badań sugerują, że z im większą konkurencją ze strony innych samców musi zmierzyć się mężczyzna, tym jego zachowanie staje się bardziej ekstrawaganckie. Na podstawie wyników przedstawionych w czasopiśmie Evolution and Human Behavior naukowcy sugerują, że niektórzy mężczyźni mogą zapuszczać bujną brodę, by sprawiać wrażenie bardziej dominujących, co w oczach kobiet jest równoznaczne ze wzrostem atrakcyjności.
W swojej pracy zatytułowanej „Are badges of status adaptive in large complex primate groups?” autorzy dr Cyril Grueter, dr Karin Isler oraz dr Barnaby Dixson postanowili przyjrzeć się hipotezie, jakoby naczelne żyjące w dużych społecznościach rozwinęły rzucające się w oczy ozdoby w celu przyciągnięcia jakże cennej uwagi samic. Pod uwagę wzięto m.in. srebrno-białą sierść u pawianów, czerwoną pierś dżelad, charakterystyczne nosy u nosaczy oraz brody u ludzi.

Dodano 18 lutego 2018 o 12:02 przez Marcin Kabziński
Środowisko

Dodano 17 lutego 2018 o 14:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 16 lutego 2018 o 20:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 16 lutego 2018 o 14:02 przez Marcin Kabziński