Ikea przebija wszystkie inne sklepy i wprowadza coś, czego jeszcze nie było
Sposobów na promocje jest bardzi wiele. Jedne są bardziej skuteczne, a inne mniej. Sprzedawcy wciąż prześcigają się z pomysłami, aby klienci chcieli kupować właśnie u nich. Nejlepiej więc wprowadzić coś innowacyjnego. Coś czego jeszcze nigdzie indziej nie ma. Coś takiego zrobił właśnie sklep Ikea. Namawiają oni klientów, aby „nasikali” na ich reklamę, dzięki czemu dostaną atrakcyjną zniżkę. Niestety nie może tego zrobić pierwsza lepsza osoba. Dotyczy to bowiem tylko kobiet w ciąży. 

Jak się już zapewne domyślacie, w reklamie umieszczono test ciążowy, który będzie w stanie wykryć, czy umieszczony na stronie mocz pochodzi od kobiety będącej przy nadziei czy może nie. Obserwatorzy oceniają pomysł bardzo pozytywie. Wedlug nich jest to strzał w dziesiątkę i ukłon w stronę tej grupy społecznej, która na ogół jest dosyć pomijana. 

Reklama znajduje się w kobiecym magazynie „Amelia” czytelniczki zachęcane są do umieszczenie niewielkiej ilości moczu w przeznaczonym do tego miejscu. Dzięki temu cena łóżeczka dziecięcego zmienia się z 995 koron na 495 koron. Jak widzimy różnica jest niemal dwukrotna. Niestety promocja funkcjonuje obecnie tylko w Szwecji. Mamy jednak nadzieję, że podobne pomysły będą wprowadzane również do innych krajów. Autorem pomysłu jest agencja kreatywna Åkestam Holst we współpracy z labolatorium Mercene.

Zobaczcie to wszystko na filmie promocyjnym: 

12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 12 stycznia 2018 o 19:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.adweek.com/creativity/ikea-wants-you-to-pee-on-this-ad-if-youre-pregnant-it-will-give-you-a-discount-on-a-crib/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko
Tak wczoraj wyglądało niebo w Grecji. Prawdziwie apokaliptyczna sceneria
Przeglądając dzisiaj serwis YouTube można było natknąć się na kilka ciekawych rzeczy. I nie mówimy tutaj o nowych „pato-streamerach”, którzy ostatnimi czasy stali się prawdziwą zmorą tej platformy; nie mówimy też o rozlicznych „dramach”, czyli zwykłych dziecinnych przepychankach pomiędzy poszczególnymi „gwiazdami” naszej polskiej „sceny jutub” lecz o czymś znacznie bardziej interesującym. 

Użytkownik o nicku VAG wrzucił do sieci film, który przedstawia ulice pewnego greckiego miasta, Heraklionu, z dnia 22 marca około godziny 17. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że wszystko jest czerwone. Wygląda to tak, jakby autor nałożył na film jakiś filtr. Jednak nagranie nie było edytowane. Twórca dodał tylko kilka zdjęć oraz ścieżkę dźwiękową zespołu Kansas - Dust in the wind. 

No właśnie, bo film przedstawia właśnie „dust in the wind” - czyli pył na wietrze, a konkretnie pył znad Sahary. Od Sahary do Grecji wcale nie jest tak daleko, więc wiatr często przynosi pewne ilości pyłu. Jednak rzadko zdarza się, żeby był on aż tak gęsty. 

Władze wydały odpowiednie ostrzeżenia, poniważ taka ilość pyłu w powietrzu może poważnie zaszkodzić zdrowiu mieszkańców. W takich sytuacjach lepiej wyposażyć się w odpowiednie maseczki. 

Teraz zobaczcie film, o którym cały czas mówiliśmy:


Dodano 23 marca 2018 o 20:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.youtube.com/watch?v=O5gUvUK8FDM&feature=youtu.be
Zwierzęta
Pingwiny używają własnych odchodów aby roztopić śnieg w miejscu, w którym mają odbywać się gody.

Dodano 22 marca 2018 o 10:03 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 23 marca 2018 o 19:03 przez Bartek Faryna źródło: https://science.howstuffworks.com/science-vs-myth/what-if/what-if-man-takes-birth-control-pills.htm
Człowiek
70% osób słyszy dźwięk towarzyszący temu GIFowi - naukowcy w końcu wiedzą dlaczego tak się dzieje
Pamiętacie jeszcze GIF, który zaledwie kilka miesięcy temu był bardzo popularny w internecie? Wszystko zawdzięczał pewnej niezwykłej rzeczy. Mimo tego, że był on całkowicie „niemy” (nie miał żadnego dźwięku, jak to GIF), to aż 70% ankietowanych osób odpowiedziało, że słyszy dźwięk towarzyszący animacji. 

Oczywiście mogliście wiedzieć go już wcześniej, ponieważ sam GIF jest już dość stary. Po prostu co jakiś czas wypływa gdzieś na powierzchnię popularności w sieci, a zwykle towarzyszą mu podpisy typu: dlaczego słyszę tutaj dźwięk? Przecież to jest zwykły GIF! 

Czy wy też macie podobnie i słyszycie ten dźwięk? Obejrzyjcie z nami wspomnianą wcześniej animację i sprawdźcie sami. Zobaczcie też o co w tym wszystkim chodzi. Naukowcy twierdzą bowiem, że w końcu udało im się rozszyfrować tę zagadkę i wiedzą, dlaczego ludzie słyszą tutaj dźwięk. 

Dodano 22 marca 2018 o 16:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/brain/science-explains-why-you-can-hear-that-jumping-pylon-gif/
W której szklance znajduje się najwięcej wody?

Dodano 21 marca 2018 o 19:03 przez Bartek Faryna