Środowisko
Jaki dźwięk wydaje z siebie bardzo cienki lód, jeśli będziemy po nim jeździć na łyżwach? Sami nie uwierzycie
Nie wszyscy lubią i potrafią jeździć na łyżwach, jednak wiele osób nie wie co traci, ponieważ jest to sport, który potrafi sprawić mnóstwo frajdy. Dużo lepiej jest iśc gdzieś na zamarzięty zbiornik na zewnątrz, gdzie nie ma tłumu ludzi, na którym możemy poczuć się naprawdę wolni. Możemy jeździć gdzie chcemy, jak chcemy i jak długo chcemy. Niestety w takich miejscach szczególnie trzeba uważać.

Musimy brać pod uwagę kilka kwestii, jednak najważniejszą z nich jest grubość lodu. Jeśli jeździmy „na dziko”, to temperatura musi być niska, aby lód mógł osiągnąc odpowiednią grubość. Jeżdżenie po cienkim lodzie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może się pod nami załamać. 

Jeżdżenie po cienkim lodzie jest jednocześnie bardzo ciekawe, a wszystko ze względu na niezwykły dźwięk, jaki lód wydaje pod naszym ciężarem. Zaczyna on pękać i się ruszać, co owocuje czymś takim, co będziecie mogli usłyszeć na poniższym wideo. 

Fotograf Henrik Trygg oraz jego przyjaciel Mårten Ajne postanowili wybrać się na małą przejażdżkę na jedno z jezior w okolicach Sztokholmu. Właśnie tam nagrali ten film.


 
9 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 03 kwietnia 2018 o 16:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.youtube.com/watch?v=66a3_MGTDoA

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna