Człowiek
Jeśli nienawidzisz kiedy ktoś głośno mlaszcze, to mamy dla Ciebie dobre wieści

Jeśli denerwuje Was odgłos czyjegoś mlaskania, to nie jesteście sami. Wielu ludzi, którzy mają przypiętą łatkę „geniusza” często twierdzi, że nie mogą znieść tego dźwięku. Wśród nich warto wymienić takie sławy, jak: Charles Darwin, Marcel Proust oraz Antony Chekhov.

Badania przeprowadzone w Northwestern University udowodniły, że istnieje powiązanie między byciem kreatywnym, a nieznoszeniem irytujących dźwięków. Badacze poprosili 97 ochotników o wypełnienie krótkiego kwestionariusza zwanego „Creative Achievement Questionnaire”. Pytania dotyczyły ich „kreatywnych osiągnięć” w życiu. Mieli oni również wypełnić krótki test „myślenia rozbieżnego”, który w warunkach laboratoryjnych pozwala określić stopień kreatywności danego człowieka.

W osobnym teście osoby badane miały za zadanie wysłuchać krótkich sygnałów dźwiękowych, a naukowcy w tym czasie mierzyli aktywność ich mózgów, która pozwala określić, czy dany dźwięk im przeszkadzał i ich zirytował, czy też nie.

Po przeanalizowaniu wszystkich tych danych badacze doszli do wniosku, że ludzie kreatywni są znacznie bardziej wrażliwi na rozproszenie swojej uwagi przez sygnał dźwiękowy. Dzieje się tak, ponieważ ludzie kreatywni zwracają dużą uwagę na większą gamę bodźców i ciężej im się „wyłączyć”.

Oczywiście – po raz kolejny – badanie zostało przeprowadzone na zbyt małej grupie ludzi, aby można było przypiąć mu łatkę „rzetelny” – a szkoda.

13 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 27 marca 2018 o 19:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/brain/easily-distracted-noise-you-could-be-creative-genius/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728