„Legalny dopalacz” zabił dwie osoby i sprawił, że pozostałe zaczęły dosłownie krwawić z oczu
K2 - bo o tym dopalaczu mowa - znany jest również pod nazwą „Spicy”. Tylko od początku marca tego roku, Departament Zdrowia stanu Illinois w USA poinformował o 56 przypadkach problemów ze zdrowiem wynikających z zapalenia „syntetycznej marihuany”.
 

Nie mówimy tutaj jednak o niewielkich problemach, lecz o czymś całkiem poważnym. Wiele osób doświadczyło krwotoku wewnętrznego, przez co krew wydostawała się m.in. z ich oczu, uszu oraz ust i nosa. To jednak nie wszystko, bowiem dla dwóch osób cała sprawa skończyła się śmiercią. 

„Syntetyczna marihuana” występuje w formie płynu. Można go „palić” z waporyzatora lub popryskać nim dowolną wysuszoną roślinę - rumianek czy cokolwiek innego - aby to później zapalić.

Dlaczego jednak jest to takie niebezpieczne? Podstawowy problem stanowi to, że jedną z substancji chemicznych, często występujących w tego typu dopalaczach, stanowi brodifakum - które używane jest, jako trutka na szczury lub pestycyd. 

Brodifakum stanowi całkowite przeciwieństwo witaminy K. Witamina K odpowiedzialna jest m.in. za regulację krzepliwości krwi. Jeśli więc w organizmie mamy jej poważny niedobór, krew zaczyna rzednąć, co powoduje liczne krwotoki - stąd pacjenci krwawiący z różnych otworów w ciele. Jeśli taki stan będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, a osoba chora nie będzie leczona, to wszystko może doprowadzić do śmierci. 

Osoby mające kontakt z brodifakium muszą jeszcze przez bardzo długi czas przyjmować potężne dawki witaminy K, aby w ogóle dojść do siebie. 

Jeśli więc następnym razem ktoś będzie was chciał poczęstować „syntetyczną marihuaną”, która przecież w Polsce również jest legalna, lepiej po prostu nie korzystajcie.
 

Dodano 04 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.sciencealert.com/an-outbreak-of-synthetic-cannabis-spice-k2-has-left-2-dead-and-dozens-bleeding-from-the-eyes-and-ears

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728