Człowiek
Naukowcy ustalili, w którym miesiącu przypada szczyt zgonów

W jakim miesiącu odnotowuje się największą liczbę zgonów? Jak pokazują statystyki, niskie temperatury i długa noworoczna przerwa urlopowa, mogą stanowić dla nas śmiertelne zagrożenie. Według danych dotyczących śmiertelności populacji, zebranych w większości krajów świata, styczeń plasuje się na pierwszym miejscu pod względem liczby zgonów, w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku.

Jak się już zapewne domyślacie, dzieje się tak nie bez przyczyny.

Pomimo przerwy świątecznej i przyjemnej zimowej aury, zdaniem naukowców, styczeń jest najbardziej przygnębiającym miesiącem w całym roku. Zazwyczaj w styczniu, wiele osób martwi się, jak wiele wydało pieniędzy w okresie świątecznym i kalkuluje wydatki na kolejnych kilka miesięcy. Większość z nas pesymistycznie podchodzi również do perspektywy dosyć odległego lata, na którego nadejście trzeba jeszcze poczekać co najmniej kilka miesięcy. Stanowisko naukowców potwierdza wielu psychologów. Według nich, styczeń to okres „niezrealizowanych oczekiwań”. Ludzie w tym czasie często tracą motywację i chęć do działania oraz dokucza im pesymistyczny nastrój. Wiele osób spodziewa się, że nowy rok przyniesie nowe, pozytywne zmiany w ich życiu, ale nie zawsze tak się dzieje. Jak się okazuje, duże znaczenie ma tu również genetyka i nastawienie psychiczne.


Dodano 12 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.dailymail.co.uk/health/article-3405386/Why-January-month-likely-die-Factors-like-chronic-chill-genetics-cause-year-s-highest-death-tolls.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna