Człowiek
Oto dlaczego noszenie brody jest dobre dla zdrowia każdego mężczyzny

Całość badań została opublikowana na łamach dziennika naukowego Journal of Hospital InfectionTemu tematowi został także poświęcony odcinek w jednej z  serii emitowanych przez BBC o nazwie Trust Me I’m a Doctor (ang.

 zaufaj mi jestem doktorem).

W trakcie badań okazało się, że ogoleni pracownicy szpitala noszą na swoich twarzach około trzy razy więcej bakterii niż ich brodaci koledzy. Chodzi o bardzo konkretną bakterię, a mianowicie o gronkowca złocistego odpornego na metycylinę (MRSA). Na początku naukowcy sugerowali, że przyczyną takich wyników może być fakt, że w trakcie golenia dochodzi do małych zadrapań, które są doskonałym polem do życia dla bakterii. Okazało się jednak, że broda w rzeczywistości „walczy z bakteriami”.

Może nie robi tego sama broda, lecz żyjące na niej inne bakterie. Dosłownie zwalczają one te dużo groźniejsze dla naszego zdrowia. Dr Adam Roberts – mikrobiolog z University College London – na próbkach pobranych z brody był w stanie wyhodować ponad 100 różnych bakterii. Pochodziły one z rodzaju zwanego Staphylococcus epidermidis i były w stanie zwalczać nawet – odporne na leki – bakterie E.coli.

Według doktora Robertsa choroby odporne na antybiotyki zabijają przynajmniej 700 000 osób rocznie, a do roku 2050 liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 10 milionów.


Dodano 06 kwietnia 2018 o 17:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24746610

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728