Środowisko
Oto lista miast, w których pali się najwięcej marihuany
Marihuana to jedna z najbardziej popularnych używek na całym świecie - oczywiście jeśli mówimy o tych wciąż nielegalnych w przypadku zdecydowanej większości krajów na całym świecie. Ta sytuacja jednak powoli się zmienia. Coraz więcej państw decyduje się na dekryminalizację lub całkowitą legalizację marihuany, dzięki czemu zielony susz staje się coraz bardziej popularny. Czy jednak zastanawialiście się, jak wygląda roczna konsumpcja narkotyku w przypadku największych miast na świecie? 

Firma Seedo zdecydowała się przeprowadzić bardzo ciekawe obserwacje. Dzięki nim możemy dowiedzieć się m.in. tego, gdzie konsumuje się najwięcej marihuany, w jakich miastach ile trzeba zapłacić za daną jej ilość oraz w jakich krajach legalizacja przyniosłaby najwięcej korzyści (finansowych) dla rządu. Tego wszystkiego dowiecie się tutaj

My dzisiaj jednak skupimy się tylko na jednym aspekcie badania. A mianowicie sprawdzimy, w jakich miastach konsumuje się najwięcej marihuany rocznie. Rzućmy więc okiem (ilość podawana w tonach): 

1 – Nowy Jork, USA (77.44)

2 – Karaczi, Pakistan (41.95)

3 – Nowe Delhi, Indie (38.26)

4 – Los Angeles, USA (36.06)

5 – Kair, Egipt (32.59)

6 – Mumbaj, Indie (32.38)

7 – Londyn, Anglia (31.40)

8 – Chicago, USA (24.54)

9 – Moskwa, Rosja (22.87)

10 – Toronto, Kanada (22.75)

Jak widzimy zdecydowana większość miast to te, które leżą na terytorium USA. Sporo jest również tutaj Indii, a nawet załapała się Rosja. Niestety żadne miasto z Polski nie znalazło się w powyższym rankingu TOP 10. Warszawa znalazłaby się jednak dość nisko, ponieważ ilość marihuany konsumowanej rocznie w naszej stolicy nie przekracza nawet 4,5 tony. Troszkę gryzie się to z jednym z reportaży, w którym mówiło się, że w Warszawie tylko w ciągu weekendu konsumowane jest 1,5 tony marihuany. Być może takie weekendy nie zdarzają się po prostu zbyt często. 
9 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 02 lutego 2018 o 19:02 przez Bartek Faryna źródło: http://weedindex.io/#biggestconsumers

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna