Technologia
Oto najbardziej szkodliwa aplikacja! Znacznie obciąża psychikę młodzieży

„Platformy, które mają pomagać młodym ludziom w utrzymywaniu kontaktów, w rzeczywistości napędzają kryzys emocjonalny”

- skomentował w raporcie Shirley Cramer,  dyrektor Królewskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.O jakich jednak serwisach mowa? Wskazywano głównie pięć dużych aplikacji. Wyniki jasno pokazały, że najbardziej negatywny wpływ na psychikę ma Instagram. Najlepszy natomiast YouTube. Negatywny wpływ na psychikę mają również Facebook, Twitter oraz Snapchat. 


Z Instagrama korzysta łącznie ponad 700 milionów osób. Eksperci są zdania, że do tych najbardziej narażonych należą ludzie, którzy spędzają w mediach społecznościowych więcej niż 2 godziny dziennie. Przecież jak aplikacja, która polega na wrzucaniu wyretuszowanych i „podkręconych” zdjęć, ma pozytywnie wpływać na osoby korzystające z niej. Widzimy świetnie wyglądających ludzi z idealną cerą, a więc nasza samoocena automatycznie spada. Nie ma w tym nic zaskakującego. 

Specjaliści apelują do platform społecznościowych, aby jakoś starały się to zwalczać. Pojawiła się propozycja wprowadzenia funkcji, która sprawiałaby, że przy wyretuszowanych zdjęciach byłaby obecna specjalna informacja, mówiąca nam o tym, że fotografia została poddana takiej i takiej obróbce. Mogłoby to, przynajmniej w pewnej części, rozwiązać problem. 


Dodano 14 marca 2018 o 18:03 przez Bartek Faryna źródło: https://edition.cnn.com/2017/05/19/health/instagram-worst-social-network-app-young-people-mental-health/index.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna