Człowiek
Oto najlepszy i udowodniony naukowo sposób na przekonanie „anty-szczepionkowców”, że szczepienia nie są takie złe

W 2015 roku naukowcy przeprowadzili pewne bardzo ciekawe badania. Brała w nich udział niewielka grupa ludzi, która została następnie podzielona na trzy mniejsze grupy. W tym miejscu warto również wspomnieć, że wszyscy ochotnicy biorący udział w eksperymencie, byli zatwardziałymi anty-szczepionkowcami.

W całym przedsięwzięciu chodziło o próbę przekonania ich do tego, że szczepionki wcale nie są takie złe, jak im się może wydawać. 

Ochotnikom należącym do pierwszej grupy przedstawiono twarde naukowe dowody, podparte wieloletnimi badaniami i obserwacjami, z których jasno wynikało, że szczepionki są bezpieczne. Drugiej grupie zaprezentowano artykuł dotyczący karmienia ptaków - nie miał on nic wspólnego z tematem, ponieważ druga grupa była grupą kontrolną. Uczestnikom z grupy trzeciej pokazano zdjęcia osób cierpiących na te choroby, którym obecnie stosowane szczepionki zapobiegają oraz tych, z którymi udało nam się już poradzić również dzięki szczepieniom. 


Dodano 27 grudnia 2017 o 16:12 przez Bartek Faryna źródło: http://www.sciencealert.com/here-s-the-one-thing-that-will-change-anti-vaxxers-minds-according-to-science

Komentarze

Zobacz również

Człowiek

Dodano 18 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek
Już wiemy, po co mężczyźni zapuszczają brodę
Wyniki najnowszych badań sugerują, że z im większą konkurencją ze strony innych samców musi zmierzyć się mężczyzna, tym jego zachowanie staje się bardziej ekstrawaganckie. Na podstawie wyników przedstawionych w czasopiśmie Evolution and Human Behavior naukowcy sugerują, że niektórzy mężczyźni mogą zapuszczać bujną brodę, by sprawiać wrażenie bardziej dominujących, co w oczach kobiet jest równoznaczne ze wzrostem atrakcyjności.
W swojej pracy zatytułowanej „Are badges of status adaptive in large complex primate groups?” autorzy dr Cyril Grueter, dr Karin Isler oraz dr Barnaby Dixson postanowili przyjrzeć się hipotezie, jakoby naczelne żyjące w dużych społecznościach rozwinęły rzucające się w oczy ozdoby w celu przyciągnięcia jakże cennej uwagi samic. Pod uwagę wzięto m.in. srebrno-białą sierść u pawianów, czerwoną pierś dżelad, charakterystyczne nosy u nosaczy oraz brody u ludzi.

Dodano 18 lutego 2018 o 12:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 17 lutego 2018 o 19:02 przez Marcin Kabziński
Środowisko

Dodano 17 lutego 2018 o 14:02 przez Marcin Kabziński
Człowiek

Dodano 16 lutego 2018 o 20:02 przez Marcin Kabziński