Oto w jaki sposób i z czego produkowane są popularne, słodkie żelki

Swego czasu w sieci bardzo popularne było wideo, na którym mogliśmy podziwiać proces produkcji słodkich żelek – w odwrotnej kolejności. Nie wiemy skąd dokładnie pochodził oryginał filmu, jednak ta wersja – odwrócenie kolejności i podłożenie muzyki – było dziełem niejakiej Aliny Kneepkens, która umieściła wideo na swoim kanale w serwisie Vimeo.

Skąd tak duża popularność i ogromna liczba wyświetleń?

Tak naprawdę sami dokładnie nie wiemy skąd. Nie wiemy również skąd te tytuły na wszystkich portalach, które zawsze zawierały w sobie coś w stylu „po obejrzeniu tego już nigdy nie weźmiesz żelki do ust”. Być może w przypadku niektórych osób faktycznie tak było, jednak większość z nas zdaje sobie chyba sprawę z tego, z czego robione są żelki.


Dodano 13 lutego 2018 o 14:02 przez Bartek Faryna

Komentarze

Zobacz również

Nie ma takiego oparcia, które mogłoby powstrzymać jego upadek.

Dodano 15 marca 2018 o 14:03 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 15 marca 2018 o 17:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/what-s-up-with-getting-morning-wood/
Środowisko
Porównano „BIO-warzywa” z Lidla z tymi zwykłymi warzywami z marketu - oto co wykazały wyniki badań w laboratorium
Pewnie przy okazji niejednej wizyty w „marketowym warzywniaku” stawaliście przed podobnym dylematem. Czy dorzucić te dodadatkowe kilka zotych i kupić warzywa „BIO” czy też może lepiej sobie darować i zamiast tego tą różnicę cenową wydać na przykład na piwo. Czy warto dopłacać? Czy jakość warzyw „BIO” rzeczywiście jest o tyle lepsza, że usprawiedliwia to dwukrotną różnicę w cenie? Czy jest to może po prostu kolejny chwyt marketingowy? 

Nad tym samym zastanawiał się jeden z użytkowników serwisu Wykop (polski odpowiednik portalu reddit) kryjący się pod pseudonimem kajbel. Zdecydował się przesłać do laboratorium próbki dwóch rodzajów włoszczyzny - jednej oznaczonej znaczkiem „BIO” z „ryneczku Lidla”, a drugiej zwyczajnej (takiej, jaką możemy kupić w każdym markecie). 

Oczywiście kajbel nie podał ani nazwy laboratorium, zleceniodawcy, ani nazw producentów włoszczyzny - ponieważ po prostu nie mógł. Musimy jednak uwierzyć mu na słowo, że badania nie były w żadnym stopniu stronnicze. 

Co jednak pokazały wyniki i czy włoszczyzna oznaczona znaczkiem „BIO” rzeczywiście warta jest swojej ceny? 

Dodano 13 marca 2018 o 15:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.wykop.pl/ramka/4198247/wyniki-badan-zwyklej-i-bio-wloszczyzny-z-lidla-czy-widac-roznice/
Minęło kilka tysięcy lat, a tak niewiele się zmieniło.

Dodano 15 marca 2018 o 14:03 przez Bartek Faryna
Technologia
Oto najbardziej szkodliwa aplikacja! Znacznie obciąża psychikę młodzieży
Żyjemy w takich czasach, w których zdecydowana większość ludzi posiada tzw. smartfony i potrafi się nimi posługiwać. Urządzenia nie posiadałyby jednak aż tak wielu zastosowań, gdyby nie obecne na nich aplikacje. Wiele z nich pomaga w codziennych zajęciach sprawiając, że stają się one po prostu łatwiejsze. Nie ze wszystkimi jednak tak jest. Okazuje się, że część aplikacji jest dla nas bardzo „toksyczna” i źle wpływa na naszą psychikę. Można to szczególnie zaobserwować wśród nastolatków. 

Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego (RSPH) w Wielkiej Brytanii postanowiło sprawdzić, które platformy w jaki sposób wpływają na kondycję psychiczną młodzieży. Przeprowadzono więc niewielką ankietę. 

W badaniu wzięło udział prawie 1,5 tys. osób w wieku od 14 do 24 roku życia. Wypytywano, w jaki sposób korzystanie z danych aplikacji, czy też mediów społecznościowych, wpływa na ich dobre samopoczucie. Wyniki jasno pokazały, że najpopularniejsze platformy na rynku nie tylko izolują młodzież, ale też odbijają się na ich zdrowiu psychicznym i obniżąją samoocenę. 

Dodano 14 marca 2018 o 18:03 przez Bartek Faryna źródło: https://edition.cnn.com/2017/05/19/health/instagram-worst-social-network-app-young-people-mental-health/index.html