Technologia
Pod portretem Mona Lisy odkryto obraz, który przedstawia inną kobietę

Mona Lisa jest jednym z najbardziej znanych obrazów na całym świecie. Został on namalowany przez renesansowego artystę Leonardo da Vinci. Według większości źródeł modelką, która pozowała malarzowi była Lisa Gherardini.

Od roku 1797 obraz jest stałą częścią ekspozycji Muzeum Luwr w Paryżu.

Teraz – niemal 500 lat po jego namalowaniu – francuski naukowiec Pascal Cotte twierdzi, że udało mu się „odkryć ukryty portret pod obrazem”. Cotte – który jest współzałożycielem Lumiere Technology – otrzymał dostęp do obrazu w roku 2004. Użył on pionierskiej technologii – zwanej Layer Amplification Method (LAM) – aby znaleźć ukryty portret innej kobiety, który – według jego ustaleń – znajduje się na ostatniej warstwie obrazu.

Technika jest w 100% nieinwazyjna i nie zaszkodziła ona obrazowi. Mona Lisa została oświetlona wieloma seriami intensywnego światła, pod czujnym okiem potężnych aparatów i kamer. Śledziły one odbicie poszczególnych wiązek światła od powierzchni obrazu.


Dodano 06 kwietnia 2018 o 17:04 przez Bartek Faryna

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna