Środowisko
Są tylko dwa takie miejsca na świecie, a jedno z nich w Polsce! Mamy się czym pochwalić
Mowa tutaj o skrzyżowaniu rzek Wełny i Nielby, które znajduje się w Wągrowcu w Wielkopolsce. Wody obydwu rzek przecinają się ze sobą pod kątem prostym, a mimo to nie mieszają się. Jest to ewenement na skalę światową. Wprawdzie wygląda pięknie i pięknie to wszystko brzmi, to jednak nie jest to zjawisko naturalne.
Powstało ono za sprawą prac melioracyjnych z lat 30-tych XIX w. wykonywanych przez żyjących tam cystersów.
 

Owe prace miały na celu powstrzymanie wylewania rzek. Był to wtedy ogromny problem, ponieważ zarówno Wełna jak i Nielba regularnie zalewały całą okolicę w trakcie obfitych opadów deszczu. Przeprowadzone prace melioracyjne miały również na celu umożliwienie spiętrzenia wody na Wełnie tak, aby okoliczny młyn wciąż mógł funkcjonować w trakcie suszy. Zainstalowano więc betonowy jaz, który sprawia, że wody rzek wprawiane są w ruch wirowy, przez co możliwe jest oddzielenie jednego strumienia od drugiego. W trakcie całego procesu miesza się jedynie znikoma część wody – jakieś 10 do 15%.

​​​​​​​


Dodano 07 stycznia 2018 o 14:01 przez Bartek Faryna

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna