Kosmos
Scott Kelly spędził rok w kosmosie i opisuje zmiany, jakie zaszły w tym czasie w jego ciele
Podróże kosmiczne, piękne widoki, mikrograwitacja. Któż z nas nie marzy o wzbiciu się nad linię Karmana i przeżyciu niesamowitej przygody. Najlepiej byłoby pomieszkać trochę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), na przykład tak jak astronauta Scott Kelly, który spędził tam aż 340 dni! Niestety Kelly zapłacił za to bardzo wysoką cenę.


Astronauta boryka się z wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi, które pojawiły się u niego nie tylko w trakcie długotrwałego pobytu na ISS, ale również już po powrocie na naszą planetę. 

Kelly był idealnym obiektem badań, ponieważ jego brat bliźniak - z takim samym kompletem genów - również jest astronautą. Naukowcy postanowili więc wysłać jednego z braci w kosmos na rok, a drugiego pozostawić na Ziemi. W trakcie eksperymentu chcieli zbadać wpływ promieniowania kosmicznego, braku grawitacji i innych niesprzyjających ludzkiemu zdrowiu czynników, na ludzkie ciało. 

Scott jest już jednak od dawna na Ziemi i wydał nawet książkę, w której opisuje swoje problemy. Zobaczcie sami co przeżywa nasz bohater każdego dnia.

Dodano 04 stycznia 2018 o 15:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.sci-techuniverse.com/2017/11/scott-kellys-body-has-been-going.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna