Kosmos
Scott Kelly spędził rok w kosmosie i opisuje zmiany, jakie zaszły w tym czasie w jego ciele
Spuchnięte kostki i nogi jak kloce

„Czuję, jak tkanka w moich nogach puchnie. Przecieram swój szlak do łazienki, rozważnie przenosząc ciężar z jednej stopy na drugą. Lewa. Prawa. Lewa. Prawa. Docieram do łazienki, zapalam światło i patrzę na dół. To spuchnięte ufoludkowe kloce, a nie nogi. O cholera - mówię - Amiko (żona astronauty przyp. red.), chodź tu i rzuć okiem. Ona klęka i ściska jedną z moich nóg na wysokości kostki, a ta zachowuje się jak balonik wypełniony wodą. Patrzy na mnie zmartwionymi oczami. Nie czuję nawet twojej kostki - mówi Amiko.”

Płonąca wysypka na całej skórze

„Moja skóra też piecze - mówię do niej. Amiko entuzjastycznie bada mnie. Mam dziwną wysypkę na plecach, z tyłu nóg, z tyłu głowy i karku - na całej powierzchni, która miała styczność z łóżkiem. Czuję jej chłodne dłonie dotykające mojej rozpalonej skóry. Wygląda, jak alergia - mówi - jak pokrzywka.”

Ekstremalnie wysokie ryzyko pojawienia się nowotworu

„Byłem wystawiony na promieniowanie 30-krotnie wyższe, niż osoby przebywające na Ziemi. Jest to odpowiednik 10 prześwietleń klatki piersiowej każdego dnia. To podniosło u mnie ryzyko zachorowaia na raka do końca życia.”

Bezustanna bardzo wysoka gorączka

„Amiko - powiedziałem w końcu. Mój głos ją zaalarmował. Co się dzieje - zapytała. Jej ręce na moich ramionach, potem na czole. Jej skóra była chłodna, albo to ja byłem po prostu tak bardzo rozpalony. Nie czujęsię dobrze - powiedziałem.”

Dodano 04 stycznia 2018 o 15:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.sci-techuniverse.com/2017/11/scott-kellys-body-has-been-going.html

Komentarze

Zobacz również

Człowiek
Oto najbardziej stresujące pozycje, w jakich ludzie uprawiają seks
Podobno w życiu warto co jakiś czas próbować czegoś nowego. Niezależnie, czy jest to nowy szampon czy też nowa pozycja seksualna. Życie nie powinno być nudne, a już w szczególności to łóżkowe. Jednak przez ile stron Kamasutry przeciętny Kowalski byłby w stanie przebrnąć, zanim to wszystko zaczęłoby go przerastać? 

Pewien portal postanowił przeprowadzić małą ankietę, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie. Przepytano więc łącznie 1 000 osób (500 mężczyzn oraz 500 kobiet) o ich życie intymne. Próbowano dowiedzieć się co ich podnieca a co wręcz przeciwnie, co sprawia, że czują łóżkowy niepokój, a co ich przeraża lub sprawia, że tracą przyjemność z seksu. 

Wyniki jasno pokazały, że najbardziej stresującą pozycją, albo przynajmniej najmniej wygodną, jest pozycja „69 na stojąco” - zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na drugim miejscu znalazł się seks analny - w tym wypadku zdecydowanie bardziej stresujący dla kobiet niż dla mężczyzn. Pierwszą trójkę zamykała pozycja zwana „klęczącą taczką” (ang. kneeling wheelbarrow) - jeśli nie wiecie co to takiego, to spróbujcie sobie wyobrazić lub sprawdźcie w wyszukiwarce. 

Ankieta pokazała również, że najbardziej stresującym seksualnym scenariuszem, zarówno dla mieszkańców Europy jak i Ameryki, jest seks w miejscach publicznych. Na drugim miejscu znalazł się BDSM, a na trzecim seks analny. Jeśli chcecie znaleźć nieco więcej informacji na temat samej akiety lub jej wyników, to zapraszamy serdecznie do odwiedzenia strony źródłowej

Jeśli natomiast chcecie przekonać się, w jakich pozycjach najbardziej lubimy uprawiać seks, to zajrzyjcie do jednego z naszych poprzednich wpisów, w którym poruszaliśmy ten temat. 


Dodano 18 stycznia 2018 o 16:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/this-is-the-most-stressinducing-sexual-position-according-to-you-guys/
Na pewno nie potrafi!

Dodano 11 stycznia 2018 o 14:01 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 stycznia 2018 o 10:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.totylkoteoria.pl/2018/01/biologiczna-bzdura-roku-2017-wyniki.html
Kiedy rodzice pytają: dlaczego przestałeś wierzyć w Boga.

Dodano 17 stycznia 2018 o 11:01 przez Bartek Faryna
Człowiek
Naukowcy odkryli prawdziwą drogę tak szybkiego rozprzestrzeniania się dżumy w XIV wieku - to nie były szczury
Dżuma, czarna śmierć, wielka plaga - jedna z największych epidemii w dziejach ludzkości niejedno nosi imię. Szalała w Europie w XIV wieku i przyniosła śmierć niemal 25 milionom osób. Zmarli stanowili prawie 1/3 ogółu mieszkańców Starego Kontynentu. Wywarła ogromny wpływ na ówczesny świat, choć tak naprawdę trwała łącznie zaledwie 14 lat. Była to oczywiście tylko jedna z kilku wielkich epidemii dżumy między XIV a XIX wiekiem, jednak jako jedyna przyniosła aż tak wielkie straty. 

Przybyła do Eurpy z dalekiego i bliskiego wschodu na pokładzie statku handlowego. Mieszkańcy Starego Kontynentu nie byli wtedy jeszcze zaznajomieni z koncepcją bakterii, toteż całą winę zrzucano na „karę boską” za popełnione grzechy. 


Do tej pory uważano, że za jej szybkie i gwałtowne rozprzestrzenienie się odpowiedzialne były szczury i inne gryzonie. Pchły gryzły zainfekowane szczury, następnie kąsały ludzi i w ten sposób choroba się przenosiła. Okazuje się jednak, że wyglądało to nieco inaczej, a my cały ten czas byliśmy w błędzie. 

Dodano 17 stycznia 2018 o 16:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.sciencealert.com/black-death-plague-spread-humans-lice-not-rats