Kosmos
Scott Kelly spędził rok w kosmosie i opisuje zmiany, jakie zaszły w tym czasie w jego ciele
Spuchnięte kostki i nogi jak kloce

„Czuję, jak tkanka w moich nogach puchnie. Przecieram swój szlak do łazienki, rozważnie przenosząc ciężar z jednej stopy na drugą. Lewa. Prawa. Lewa. Prawa. Docieram do łazienki, zapalam światło i patrzę na dół.
To spuchnięte ufoludkowe kloce, a nie nogi. O cholera - mówię - Amiko (żona astronauty przyp. red.), chodź tu i rzuć okiem. Ona klęka i ściska jedną z moich nóg na wysokości kostki, a ta zachowuje się jak balonik wypełniony wodą. Patrzy na mnie zmartwionymi oczami. Nie czuję nawet twojej kostki - mówi Amiko.”


Płonąca wysypka na całej skórze

„Moja skóra też piecze - mówię do niej. Amiko entuzjastycznie bada mnie. Mam dziwną wysypkę na plecach, z tyłu nóg, z tyłu głowy i karku - na całej powierzchni, która miała styczność z łóżkiem. Czuję jej chłodne dłonie dotykające mojej rozpalonej skóry. Wygląda, jak alergia - mówi - jak pokrzywka.”

Ekstremalnie wysokie ryzyko pojawienia się nowotworu

„Byłem wystawiony na promieniowanie 30-krotnie wyższe, niż osoby przebywające na Ziemi. Jest to odpowiednik 10 prześwietleń klatki piersiowej każdego dnia. To podniosło u mnie ryzyko zachorowaia na raka do końca życia.”

Bezustanna bardzo wysoka gorączka

„Amiko - powiedziałem w końcu. Mój głos ją zaalarmował. Co się dzieje - zapytała. Jej ręce na moich ramionach, potem na czole. Jej skóra była chłodna, albo to ja byłem po prostu tak bardzo rozpalony. Nie czujęsię dobrze - powiedziałem.”

Dodano 04 stycznia 2018 o 15:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.sci-techuniverse.com/2017/11/scott-kellys-body-has-been-going.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna