Człowiek
Skąd u mężczyzn bierze się poranny wzwód?
Starożytni Grecy postrzegali męski proanny wzwód, jako dowód na to, że penis posiada swoją własną wolę. Średniowieczni mnisi z kolei wierzyli, że jest to tylko i wyłącznie grzeszny bunt grzesznego ciała doczesnego. Od tamtej pory nieco bardziej zgłębiliśmy całą sprawę i mamy już nieco lepsze pojęcie na ten temat.
 

Poranny wzwód od wieków fascynował badaczy z całego świata. W naukowej nomenklaturze zwykło się zwać to zjawisko po prostu „nocną erekcją członka”. Być może w kolorowych pismach wyczytaliście kiedyś, że ma to związek z erotycznymi snami, których doświadczają mężczyźni w nocy. Jednak nie jest to prawda. W zasadzie nie ma to większego związku z pożądaniem seksualnym w ogóle. 

Poranny wzwód jest mimowolny i może doświadczyć go każdy mężczyzna - od nienarodzonego chłopca jeszcze w łonie matki, po starego mnicha z klasztoru. Swoją drogą kobiety doświadczają czegoś podobnego, co nazywane jest wzwodem łechtaczki i również ma miejsce w nocy i z samego rana. 

My zajmiemy się jednak męskimi sprawami i postaramy się dowiedzieć, dlaczego właściwie mężćzyźni każdego ranka znajdują się w tej kłopotliwej sytuacji. 

Dodano 15 marca 2018 o 17:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/what-s-up-with-getting-morning-wood/

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna