Człowiek
Skąd u mężczyzn tak naprawdę bierze się piwny brzuch?

W życiu wielu ludzi przychodzi nagle moment, gdy organizm przestaje funkcjonować tak dobrze, jak wcześniej. Najczęściej zdarza się to w okolicach 30 roku życia, kiedy to metabolizm daje solidnie o sobie znać. Wtedy też aby utrzymać dotychczasową wagę i figurę, musimy włożyć w to nieco więcej czasu i wysiłku niż do tej pory. Niestety tutaj mężczyźni mają znacznie gorzej niż kobiety, ponieważ u płci pięknej „tłuszczyk” rozkłada się w kilku miejscach, a mianowicie piersiach, brzuchu, biodrach i udach, a u mężczyzn praktycznie cała nagromadzona nadwyżka tkanki tłuszczowej ląduje w brzuchu.

No i w ten oto prosty sposób mamy charakterystyczną oponkę – którą może pochwalić się zdecydowana większość mężczyzn w średnim wieku. Niestety ale wielu panów ów brzuch zawdzięcza swojemu ulubionemu napojowi – chodzi oczywiście o piwo. Wszystko spowodowane jest kalorycznością trunku – możecie to dokładnie przeliczyć sobie pod tym adresem. My przeliczyliśmy butelkę 330 ml jasnego piwa i wyszło nam, że odpowiada ona spożyciu około połowy dużego burgera, a żeby spalić tą małą butelczynę musimy pobiegać przez około 14 minut. Dlatego – jak łatwo przeliczyć – wieczór z kolegami, który owocuje czterema pustymi butelkami na głowę, wymaga już ponad półtorej godziny biegania i odpowiada prawie czterem zjedzonym burgerom. Należy do tego dodać fakt, że do piwka dobrze jest sobie też coś podjeść, co przynosi nam kolejne kalorie. 

Oczywiście obok panów, którzy „kochają krągłości” są też kobiety, którym większy brzuszek nie przeszkadza. Jednak piwny bęben nie jest tylko kwestią estetyczną, lecz także zdrowotną – i tutaj właśnie zaczynają się problemy. Jeśli twój obwód w pasie wynosi więcej niż 100 cm, powinieneś już zacząć się martwić. Duży brzuch znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca, a także nadciśnienie. To już nie brzmi tak śmiesznie, prawda? Więc Panowie – do roboty. Albo bierzecie się za siebie, albo ograniczacie piwka.

11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.hellozdrowie.pl/blog-skad-bierze-sie-piwny-brzuch

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna