Technologia
Sprawdzamy czy pocieranie monety o automat przed wrzuceniem jej do środka sprawia, że maszyna chętniej przyjmie bilon

Na to pytanie próbowało odpowiedzieć już wiele osób. Wśród nich znaleźli się także reporterzy Polskiego Radia. W tym celu udali się po radę do eksperta – pana Wiesława Parszutasa z firmy Delikomat.

Jego zdaniem takie pocieranie nie ma żadnego sensu.

Nie zmienimy w ten sposób właściwości monety – chyba że te elektrostatyczne – a tylko zniszczymy obudowę automatu. Ten sposób może zadziałać tylko w chwili, kiedy nasza moneta jest zabrudzona. Pocieraniem usuwamy brud i automat magicznie ją akceptuje.

Jest również możliwość, że na monecie zaczęła gromadzić się rdza. Pocieranie pomoże także w pozbyciu się tego problemu. Wina może jednak leżeć również po stronie samego automatu. Ekspert tłumaczy, że często dochodzi do zabrudzenia samego mechanizmu przyjmującego bilon. Wtedy nie ma rady i trzeba czekać na ekipę serwisową.


Dodano 31 grudnia 2017 o 13:12 przez Bartek Faryna źródło: https://www.polskieradio.pl/10/215/Artykul/467440,Czy-pocieranie-monety-pomaga-wrzucic-ja-do-automatu

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna