Stephen Hawking chciał, aby umieścić to równanie na jego nagrobku
Dzisiaj rano dotarła do nas straszna wiadomość. Wiadomość o śmierci jednego z najznamienitszych fizyków teoretyków na świecie. Człowieka, którego wkład we współczesną naukę był naprawdę ogromny.
Człowieka, którego kochały miliardy ludzi na całym świecie. Człowieka, którego po prostu nie dało się nie lubić. To właśnie Stephen Hawking. Odszedł od nas 14 marca 2018 roku, o czym poinformowali jego najbliżsi. 

Stephen Hawking to postać, której chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Na pewno znacie go z licznych wystąpień na wielu ważnych wydarzeniach, czy jego „apeli” do ludzkości. Nie był to oczywiście jego jedyny wkład w naukę. Astrofizyk znany jest przede wszystkim z twierdzenia dotyczącego istnienia osobliwości w ramach ogólnej teorii względności oraz teoretycznego dowodu na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie.

Dotarliśmy do informacji, według której, Hawking zażyczył sobie jeszcze kilkanaście lat temu, aby na jego nagrobku znalazło się coś wyjątkowego. Mowa o pewnym równaniu, które postaramy wam się wytłumaczyć. O co chodzi? 

Dodano 14 marca 2018 o 16:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/physics/stephen-hawking-asked-to-have-his-most-famous-equation-on-his-tombstone/

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna