Kosmos
Stephen Hawking dwa tygodnie przed śmiercią wysłał do publikacji swój ostatni artykuł
Informacja o śmierci Stephena Hawkinga była wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Naukowiec odszedł nagle, choć od bardzo długiego czasu zmagał się z poważną chorobą.
Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) to choroba neurodegradacyjna prowadząca najczęściej do całkowitego paraliżu. 

Przeciętnie lekarze dają chorym dwa lata życia. W momencie diagnozy astrofizyk miał zaledwie 21 lat i chociaż miał nie dożyć swoich 24 urodzin, to jednak nie poddawał się i walczył. Walczył przez kolejne 55 lat, a jego życie zaowocowało wieloma ważnymi odkryciami.

Jedno z nich było na tyle istotne, że Hawking zażyczył sobie, aby pewien konkretny wzór znalazł się na jego nagrobku. Nie ma zresztą czemu się dziwić. To on w końcu jest jego ojcem, a jeden z jego idoli miał kiedyś podobne życzenie, które zostało spełnione.

Przed śmiercią Hawking wciąż zajęty był pracą. Niedawno okazało się, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej naukowiec wysłał do publikacji swój ostatni artykuł, który zatytułował: A Smooth Exit from Eternal Inflation. Powstał on przy współpracy z Thomasem Hertogiem i zawiera w sobie pewne niepokojące przewidywania. 

Dodano 19 marca 2018 o 15:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.independent.co.uk/news/science/stephen-hawking-end-universe-world-death-smooth-exit-eternal-inflation-astrophysics-a8262611.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna